Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Droga mleczna (fot. F. Mittermeier, licencja CC0)

22 marca o godz. 16.00 w kosmiczną, naukową podróż wyruszymy z prof. Januszem Ziółkowskim. W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się kolejne spotkanie Wszechnicy PAU.

Prof. Janusz Ziółkowski jest astronomem. Od przeszło 50 lat pracuje w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, był także przewodniczącym Grupy Ekspertów Astronomii przy Komisji Europejskiej w Brukseli. Jego wieloletnie doświadczenie i pasja badawcza są gwarancją ciekawego wykładu na temat budowy i ewolucji gwiazd. Zainteresowania naukowe prof. Ziółkowskiego obejmują między innymi ciasne układy podwójnych gwiazd, czyli dwóch gwiazd leżących optycznie lub fizycznie bardzo blisko siebie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Organizatorami cyklu są Muzeum w Gliwicach, Polska Akademia Umiejętności i Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.