Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

plac piastow

fot. I. Jasnowska / archiwum UM Gliwice

Gliwice znajdą się na trasie specjalnej linii autobusowej, która połączy śląskie miasta z lotniskiem w Pyrzowicach.

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjął uchwałę dotyczącą organizacji połączeń autobusowych z lotniskiem w Pyrzowicach. Określony został w niej projekt przebiegu trzech linii, które połączą miasta Metropolii z lotniskiem. Pierwsza linia, według założeń, ma kursować z Gliwic. Początek trasy znajdzie się na Placu Piastów. Następnie autobus przejedzie przez Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie, aż do Portu Lotniczego. Długość tej trasy to 47 kilometrów, a czas przejazdu około godziny.

Dodatkowe dwa połączenia, mają skomunikować z lotniskiem Katowice oraz Tychy. Cześć trasy, na odcinku od katowickiego dworca PKP do Pyrzowic, będzie się powielać w obu tych przypadkach, co zwiększy częstotliwość połączeń.

Pierwsze autobusy powinny wyruszyć w trasę już we wrześniu. Podczas sesji Zgromadzenia GZM zostanie przedstawiony projekt porozumienia z KZK GOP, któremu Metropolia chce powierzyć techniczną realizację oraz obsługę autobusowych linii lotniskowych. Od nowego roku dotychczasowe prawa i obowiązki KZK GOP, a tym samym również kontrolę nad tym połączeniem, przejmie Zarząd Transportu Metropolitalnego, który zajmie się organizacją transportu publicznego na terenie metropolii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.