Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

 

Od 1 września 2016 roku zarządzającymi szkołami zostali zobowiązani nowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i żywienia, o konieczności udostępniania uczniom nieodpłatnie wody. Rozporządzenie to wprowadziło niemało zamieszania. Zwłaszcza, że w przypadku braku dystrybutorów wody na terenie szkoły, woda butelkowana miała być dostępna za darmo w sklepikach szkolnych. Poszukując rozwiązania, które byłoby kompromisem pomiędzy użytecznością a ekonomią, wielu zarządzających zdecydowało się na pitniki. Czym są? I dlaczego warto w nie zainwestować? Sprawdźmy.

Poidełka wody pitnej w szkole - czy korzystanie z nich jest bezpieczne?

Jak najbardziej tak! Producenci poidełek przekonują, że urządzenia te posiadają specjalistyczne filtry przeznaczone do oczyszczania wody ze szkodliwych mikroorganizmów i substancji. Filtry mają właściwości bakteriostatyczne, co oznacza, że przyciągają bakterie, a woda przez nie przepływająca trafia do użytkownika już w swojej czystej, smacznej i świeżej postaci. Zarządzający musieli pomyśleć o rozwiązaniu, które byłoby również bezpieczne dla dzieci z alergiami. I tutaj również poidełka sprawdzają się doskonale, gdyż woda z nich pochodząca jest hipoalergiczna i antyoksydacyjna.

Fontanny z wodą pitną przypięte do wodociągów

Najwięcej zastrzeżeń wśród przeciwników poidełek z wodą budzi oczywiście fakt, że są one przypięte bezpośrednio do sieci wodociągowej. I trudno się temu dziwić, gdyż - jak doskonale wszyscy zdajemy sobie sprawę - jakość wody popularnie nazywanej "kranówką" pozostawia wiele do życzenia. I o ile picie wody bezpośrednio z wodociągów bez jej przegotowania może być dla nas niekoniecznie dobre, to już przefiltrowana nie będzie stanowiła dla nas zagrożenia.

Korzystne pod względem ekonomicznym

Fontanny z wodą pitną mogą znaleźć się zarówno w szkołach, jak i innego rodzaju instytucjach publicznych. Ze względu na brak abonamentów, czy dostarczania baniaków z wodą jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne i jednocześnie zapewniające odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwa użytkowania.

 

Poznaj firmę AquaSolution, oferującą takie fontanny wody pitnej: https://www.aquasolution.pl/content/8-o-nas