Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jak pokazuje życie, policjanci są w służbie 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby podejmują pościgi za sprawcami przestępstw i wykroczeń. Wczoraj dzięki czujności policjantowi gliwickiej drogówki zatrzymany został sprawca kradzieży rozbójniczej.

Około godziny 14 jadący z rodziną posterunkowy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach był świadkiem nietypowej sytuacji, przy jednym ze sklepów zauważył mężczyznę, który uderzył w twarz kobietę. Zaniepokojony sytuacją policjant zatrzymał się przy kobiecie i zapytał, jaki jest powód takiego zachowania mężczyzny. Okazało się, że uderzoną w twarz kobietą była ajentka sklepu, która próbowała udaremnić kradzież. Gdy wyszła za sprawcą kradzieży ze sklepu on, aby utrzymać się przy swoim łupie, uderzył ją w twarz, a następnie się oddalił. Policjant podjął pieszy pościg za mężczyzną, w międzyczasie wzywając posiłki umundurowanych policjantów. Do zatrzymania doszło na ulicy Siemińskiego. Wraz z umundurowanym patrolem z I Komisariatu Policji dokonał on zatrzymania krzepkiego mężczyzny.
Rozbojarz noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych, jego łupem był napój oraz lód. Teraz usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, który zagrożony jest karą 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.