Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W trakcie trwania weekendu majowego policjanci ruchu drogowego dokonali zatrzymań trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie niespełna 2 promile. Inny z kolei zdecydował się na jazdę po pijaku pomimo trzech zakazów sądowych.

Około godziny 21 na ulicy Świętej Elżbiety przez patrol WRD zatrzymany został 53-latek z Gliwic. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna jest znany gliwickim stróżom prawa, gdyż już kilkukrotnie był zatrzymywany za jazdę na podwójnym gazie. Jak się okazało, obecnie na swoim koncie posiada trzy zakazy kierowania wszelkimi pojazdami. Teraz odpowie także za niestosowanie się do wyroków sądowych. Zakazem kierowania pojazdów zakończy się również wypad 48-latka. Mężczyzna w trakcie kontroli wydmuchał 1,2 promila. Kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień. Prawa jazdy pozbył się natomiast 68-letni mieszkaniec Gliwic, który prowadził Peugeota na ulicy Kozielskiej. Jak wykazało badanie, w organizmie miał ponad promil.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny w wysokości do 10 tysięcy złotych oraz zakaz kierowania pojazdami na okres od 3 lat. Karą za niestosowanie się do wyroków sądowych jest pozbawienie wolności do lat 5.