Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Triumf w Mittelsachsen
Już po raz 9. reprezentanci Powiatu Gliwickiego uczestniczyli w Biegu Powiatowym organizowanym w partnerskim Powiecie Mittelsachsen, w Niemczech. Tym razem nasza sztafeta  młodzieżowa wróciła obwieszona medalami!

Bieg Powiatowy u naszych niemieckich przyjaciół miał 28 kwietnia swoją 26. edycję. Co roku w innej miejscowości Powiatu Mittelsachsen biegacze w każdym wieku mierzą się w sportowej rywalizacji. Tym razem trasy biegu o długości 5,6 km, 3,5 km oraz 1,8 km przebiegały przez malowniczą miejscowość Cämmerswalde, która położona jest w górach Rudawach. Choć szlaki, którymi biegli zawodnicy nie należały do najłatwiejszych ze względu na ukształtowanie terenu, nie stanowiły najmniejszego problemu dla naszych dwóch sztafet. Sztafeta dorosłych, w skład której wchodzili: Wioletta Świętochowska, Dorota Tlatlik, Marta Erwin, Tomasz Mrózek, Ireneusz Żarłok, Iwona Migdał, Adam Śnieżek oraz Karolina Pełka, zajęła 31. miejsce pośród 75 startujących drużyn.

Jednak najwięcej emocji, radości i powodów do dumy dostarczyła  drużyna młodzieżowa Powiatu Gliwickiego. W jej skład wchodzili uczniowie Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej z Pyskowic: Grzegorz Bremora, Szymon Piechula i Kevin Truss, a także Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego: Patryk Grzegorzyca, Bartłomiej Małecki i Aleksander Bralich oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie: Patryk Kowaliszyn, Dominik Moździerz i Sebastian Wieczorkiewicz.  Sztafeta stawała na podium aż trzy razy, zajmując kolejno III miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w klasyfikacji gości oraz zdobywając złoto w klasyfikacji sztafet młodzieżowych!

Biegaczom kibicował Waldemar Dombek – starosta gliwicki oraz nauczycielki – opiekunki młodzieży: Sylwia Lenek z ZS im. M. Konopnickiej w Pyskowicach i Monika Wróbel z ZSZ nr 2 w Knurowie,a także Anna Wocławek z Biura Promocji i Współpracy Partnerskiej Starostwa Powiatowego w Gliwicach

Tradycyjnie, następnego dnia po Biegu, wszystkie delegacie, w tym także z zaprzyjaźnionych z Powiatem Mittelsachsen powiatów Calw i Starnberg, wybrały się na wycieczkę po okolicy. W trakcie objazdu uczestnicy mogli podziwiać przepiękne widoki na Góry Rudawy, zwiedzić Muzeum Dziadka do Orzechów (w którym znajduje się prawie 6000 eksponatów, począwszy od 10-metrowego kolosa, skończywszy na miniaturze o wymiarze 4,9 mm) oraz przejść przez zaporę na rzece Flöha.

- Biorąc udział w tym wspaniałym wydarzeniu sportowym, gdzie dobra zabawa wysuwa się na pierwszy plan przed sportową rywalizacją, możemy zaobserwować, jak nasze partnerstwo żyje, a ludzi, których dzielą kilometry i nieraz bariera językowa, jednoczy wspólna pasja: bieganie – mówi starosta Waldemar Dombek.