Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

pszczoła

Fot. pixabay

We wtorek 8 maja w Palmiarni zostanie otwarta wystawa portretująca pszczoły miejskie. Warto się wybrać do gliwickich tropików, by poznać sekrety życia tych niezwykle pożytecznych stworzeń.

Na świecie jest około 20 tys. gatunków pszczół. Zapylają kwiaty, produkują miód, żyją w rojach złożonych z królowej, robotnic i trutni, porozumiewają się za pomocą dźwięku i tanecznych ruchów. Aby zebrać nektar na 1 kg miodu muszą odwiedzić nawet 8 milionów kwiatów. Co jeszcze warto wiedzieć o pszczołach? Zwłaszcza tych żyjących najbliżej nas – miejskich?

Pszczoły są bardzo pożytecznymi owadami, a propagowanie wiedzy przyrodniczej jest ważnym elementem podnoszenia świadomości, jak dbać o otaczające nas środowisko – zachęca Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Podczas wystawy zobaczymy przekrój ula, poznamy też etapy zakładania hodowli oraz narzędzia pracy pszczelarza. Fotografie pszczół wiosennych (m.in. pszczolinki rudej czy porobnicy wiosennej) i letnich (makatki zwyczajnej i miesierka) będzie można oglądać do 20 maja. Ekspozycja została opracowana przez Koło Miejskie w Gliwicach Polskiego Klubu Ekologicznego w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Gliwice. (mf)