Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

dkms

fot. Fundacja DKMS

12 maja będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Fundacja DKMS Polska wraz z marketem przy ulicy Szafirowej 55 będą w ten sposób szukać pomocy dla sześcioletniego Filipa i innych chorych, czekających na ratujący życie przeszczep.

Rejestracja w bazie zajmuje kilka minut i jest bezinwazyjna. Polega na pobraniu próbki DNA poprzez wymaz. Zarejestrowanie się może pomóc nie tylko Filipowi, który jako jedyny w Polsce choruje na rzadkie schorzenie - autoimmunizacyjny zespół limfoproliferacyjny, ale i innym chorym, szukającym swojego genetycznego bliźniaka.

Sobotnią akcję na osiedlu Waryńskiego wspierać będzie również grupa motocyklistów oraz przedstawiciele służb mundurowych. Zarejestrować się w bazie dawców będzie można w godzinach od 10.00 do 16.00.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.