Koncert charytatywny w Gliwicach - muzyka dla sióstr Urbanowicz

Podczas wydarzenia 20 grudnia w Gliwicach dźwięki zobowiązują bardziej niż zwykły koncert — to próba realnej pomocy dla dwóch nastolatek. W sali, gdzie zwykle gra kultura, tym razem zabrzmi zbiórka na rehabilitację i terapię. Organizatorzy liczą na empatię i ofiarność mieszkańców.
- Co wydarzy się podczas koncertu i kto potrzebuje pomocy
- Sala “Galeria Góra” w GODS - miejsce, gdzie muzyka łączy się z pomocą
Co wydarzy się podczas koncertu i kto potrzebuje pomocy
Organizatorzy - Chrześcijańska Służba Charytatywna - przygotowali wieczór muzyczny, którego celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację sióstr Alicji i Hanny Urbanowicz. Dziewczynki zostały zdiagnozowane z autyzmem wczesnodziecięcym i znaczną niepełnosprawnością intelektualną; potrzebują stałej terapii neurologopedycznej, psychiatrycznej, integracji sensorycznej oraz specjalistycznych pomocy i całodobowego wsparcia opiekunów. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie, rehabilitację, diagnostykę i niezbędne wsparcie.
- Data: 20 grudnia
- Start: 17:00
- Miejsce: Sala “Galeria Góra” w GODS - Centrum 3.0, ul. Studzienna 6
Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka do puszek oraz możliwość przekazywania darowizn szybkim przelewem - PayU/BLIK.
Sala “Galeria Góra” w GODS - miejsce, gdzie muzyka łączy się z pomocą
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie GODS - Centrum 3.0 (dawna “Perełka”), w sali znanej z lokalnych inicjatyw kulturalnych. Wstęp jest bezpłatny — liczy się dobra wola i chęć wsparcia. Muzyczny wieczór ma formę otwartego spotkania, podczas którego organizatorzy zapraszają do wrzucenia datku oraz skorzystania z opcji elektronicznych przelewów.
Dla mieszkańców to okazja, by połączyć wychodzenie na wydarzenie kulturalne z realną pomocą. Warto zabrać ze sobą drobne na puszkę lub przygotować szybki przelew przez PayU/BLIK, jeśli ktoś woli bezgotówkowo. Informacje o wydarzeniu organizatorzy udostępnili także na Facebooku.
Teatr, galeria czy sala koncertowa — tego dnia miejsce stanie się sceną, na której najważniejsza będzie troska o dzieci i ich przyszłość.
na podstawie: UM Gliwice.
Ostatnie Artykuły

Kurtyny wodne już chłodzą Gliwice. Kolejne punkty pojawiają się w mieście

Nocny serwis tunelu pod DTŚ po siatkarskim szczycie

Z ulic Gliwic zniknęło 8 wraków - strażnicy sięgnęli po przepis

Gliwicki szpital dostał ambulans. W regionie przekazano pięć pojazdów

Łabędy z nowymi objazdami. Autobusy pojadą inaczej od soboty

Od prywatnego ogrodu po nowe modele transportu. Politechnika Śląska nagrodziła pomysły na biznes

137 wykroczeń przy przejściach w Gliwicach - policja wyłapała też pijanego kierowcę

Młodzi z Gliwic przygotowali gazetę o mieście za 70 lat

Siatkarska Liga Narodów w Gliwicach. Na drogach może zrobić się tłoczno

Dzieci tropiły drzewa i owady. Nauka w ogrodzie zamieniła się w grę

Dzieci wejdą do świata upcyclingu. W Gliwicach szykuje się ekologiczny dzień otwarty

Światowa siatkówka wraca do Gliwic. Przed Polską pięć dni wielkich emocji

Bieg zamknie Warmińską. W Żernikach będą utrudnienia

W Gliwicach policja sprawdzi autokary jeszcze przed wakacyjnymi wyjazdami
Przydatne dane teleadresowe
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gliwicach - kontakt, godziny, rekrutacja
- Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach - kontakt, awarie, zezwolenia i parkowanie
- Parafia św. Bartłomieja w Gliwicach - msze, sakramenty, kancelaria
- Straż Miejska w Gliwicach - kontakt, zgłoszenia interwencji, mandaty i odholowania
- Parafia Świętej Rodziny w Gliwicach - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia wojskowa św. Barbary w Gliwicach - kontakt, historia, kancelaria
