Muzyczne pożegnanie wakacji 2016 (fot. UM Gliwice)

Duża scena, dobre nagłośnienie i świetni muzycy – brzmi jak przepis na udaną imprezę, prawda? Właśnie tak to się robi w naszym mieście! W czerwcu i wrześniu będziemy bawić się na wielkich plenerowych koncertach. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny. Miasto Gliwice zaprasza!

Dzień Dziecka

  • 1 czerwca, od godz. 12.00
  • park Chopina

Mali, duzi – w parku Chopina wszyscy są mile widziani! Bo Dzień Dziecka to nie tylko dmuchańce, skakańce, wiatr, ale też dużo dobrej muzyki. O 17.30 na scenie wystąpią Michał Szczygieł i Sylwia Lipka. UWAGA! Rodzinny piknik rozpocznie się w parku Chopina o godz. 12.00.

Michał Szczygieł (fot. materiały promocyjne)

Sylwia Lipka (fot. materiały promocyjne)

Industriada

  • 9 czerwca, godz. 19.30
  • Radiostacja

Miejskie obchody święta Szlaku Zabytków Techniki porwą do tańca! Wszystko za sprawą zakręconej ekipy muzyków, którzy przy mikserach wprowadzą was w świat muzyki klubowej. Na Industriadowej scenie zagra didżej i remikser Mandee w duecie ze szwedzką wokalistką Marią Matheą oraz megapopularny didżej C-BooL.

Maria Mathea i Mandee (fot. materiały promocyjne)

C-BooL (fot. S. Świeżawska)

Noc Świętojańska

  • 22 czerwca, godz. 18.00
  • plac przy Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50)

Koncert rozpoczynający lato (i wakacje!) to będzie dobre, męskie granie. Wystąpi Andrzej Piaseczny, obdarzony ciepłym głosem piosenkarz, zdobywca wielu platynowych płyt. Dla tych, którzy od poetyckiego popu wolą alternatywne dźwięki, zagra grupa Fisz Emade Tworzywo. Hip-hop, jazz-hop, a nawet funk – bracia Waglewscy to potrafią! Trzecią gwiazdą będzie Maciej Maleńczuk, który wystąpi w repertuarze nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego.

Andrzej Piaseczny (fot. J. Poremba)

Fisz Emade Tworzywo (fot. materiały promocyjne)

Maciej Maleńczuk (fot. materiały promocyjne)

Muzyczne pożegnanie wakacji

  • 7 września, godz. 18.00

Jak się bawić, to InoRos! Pop-folkowa grupa znana z programu „Must be the music” rozgrzeje publiczność w wieczór kończący wakacyjną labę. Podczas koncertu wystąpi także zespół Bednarek, któremu przewodzi Kamil Bednarek, piosenkarz, kompozytor i tekściarz. Po takiej dawce pozytywnej muzycznej energii na scenę wkroczy Sylwia Grzeszczak. Śpiewa pop, w którym słychać fascynację soulem i R’n’B.

InoRos (fot. materiały promocyjne)

Kamil Bednarek (fot. materiały promocyjne)

Sylwia Grzeszczak (fot. materiały promocyjne)

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.