Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. SPR Sośnica Gliwice

Piątkowe zmagania w klubowym Pucharze Śląska zakończyły niezwykle udany sezon gliwickich szczypiornistek. Drużyna trenera Macieja Haupy wywalczyła w turnieju zasłużone drugie miejsce, ulegając w finale gospodyniom z Katowic. Bramkarka Patrycja Wróbel wróciła z dubletem nagród indywidualnych dla najlepszego zawodnika i najlepszej bramkarki.

W tym sezonie seniorska drużyna SPR-u Sośnicy Gliwice zrobiła milowy krok w rozwoju sportowym. Bryluje na podium wszystkich możliwych układów tabeli 1. ligi kobiet. Zajmuje trzecie miejsce na podium rozgrywek 1. ligi oraz w klasyfikacji liczby rzuconych bramek.

Kapitan drużyny Aleksandra Abramowicz ze 158 trafieniami została wicemistrzynią najlepszych strzelców ligi. Gliwicka drużyna dotarła do 1/8 finałów PGNiG Pucharu Polski, zostawiając w tyle drużyny z Superligi kobiet i dotarła najwyżej ze wszystkich gliwickich klubów w Pucharach Polski.

Sezon 2017/2018 1. ligi kobiet ZPRP zakończył definitywnie ubiegłotygodniowy, czwartkowy komunikat Komisji Ligi. Zgodnie z nim drużyny klubów, które zajęły 11. i 12. miejsce w tabeli końcowej rozgrywek, są uprawnione do gry w PGNiG Superlidze kobiet w sezonie 2018/2019, o ile złożą deklarację udziału w tych rozgrywkach i spełnią wymagania licencyjne. Niestety, nie podjęto decyzji o rozegraniu turnieju barażowego o wejście do Superligi kobiet, na który bardzo liczyli gliwiccy kibice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.