Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. S. Michałuszek

Dlaczego segregacja jest taka ważna? I co zrobić z 360-cioma kilogramami śmieci różnego typu, które każdy z nas wytwarza w ciągu zaledwie jednego roku? Tego właśnie dowiedzieli się uczniowie gliwickich podstawówek w czasie miejskiego konkursu Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady.

Półfinał już za nami. Jego głównym bohaterem był symbol naszego miasta – gliwicki lew, a dokładniej Lew Gliwek. Na potrzeby kampanii i konkursu wykonane zostały pluszowe maskotki Gliwka, które otrzymali wszyscy uczestnicy półfinału. Do eliminacji przystąpiło ponad 3 tysiące uczniów klas 1 – 3 z 21 gliwickich szkół podstawowych. Do kolejnego etapu przeszło 75 uczestników z najlepszymi wynikami.

Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem podeszły do półfinału, który dzięki uprzejmości gospodarzy – Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach – był dla nich niezwykle emocjonującą przygodą. Uczniowie i kadra GCE przygotowali dla uczestników konkursu zajęcia w laboratoriach chemicznych i dopilnowali by dzieciaki zjadły drugie śniadanie.

Finałowa trzydziestka, 5 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 stawiła czoło kolejnym wyzwaniom. 22 czerwca 10 najlepszych wraz ze świadectwem szkolnym odbierze zasłużone nagrody.

Koordynatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.