Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

80 rowerów

Fot. A.Guzek

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Sośnicy powróciła do domu po spektakularnej wyprawie rowerowej do Międzyzdrojów. Mają w kołach 700 kilometrów przejechanych w 9 dni dla chorego kolegi. Brawo!

Ośmiu wyjątkowych uczniów w wieku od 7 do 12 lat, ze Szkolnego Klubu 80 Rowerów przejechało dla cierpiącego na autyzm Filipa przez Kluczbork, Zduny, Poznań, Czarnków, Wałcz, Połczyn Zdrój i Kołobrzeg. Swoim wyczynem chcieli zwrócić uwagę na problem z którym na co dzień w Polsce walczy blisko 30 tys. osób zmagających ze spektrum autyzmu. Chcieli w ten sposób pomóc w przełamywaniu barier i zachęcić osoby autystyczne do aktywności. Koordynatorem akcji była Anna Guzek, nauczyciel w SP nr 21 i opiekun istniejącego od 2014 r. „Klubu 80 Rowerów”. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.