cn

fot. materiały organizatora

Specjaliści z dziedziny sieci komputerowych z całego świata przyjadą do Gliwic. Na Politechnice Śląskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Computer Networks.

Otwarcie konferencji odbędzie się 19 czerwca, o godzinie 14.00, w auli A wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki przy ul. Akademickiej 16. Przed oficjalnym otwarciem odbędzie się sesja specjalna „In memorian”, poświęcona twórcy konferencji, śp. profesorowi Andrzejowi Grzywakowi.

Od 25 lat Instytut Informatyki Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej organizuje międzynarodową konferencję naukową Computer Networks dotyczącą zagadnień sieci komputerowych. Biorą w niej udział przedstawiciele świata nauki, przemysłu oraz użytkownicy i pasjonaci sieci komputerowych. Partnerami przemysłowymi tegorocznej edycji konferencji są: Wasko, 3Soft, Bombardier, a partnerami technicznymi – organizacje IEEE oraz Inter.

Tematyka poruszana podczas konferencji jest skupiona wokół zagadnień sieciowych i komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów rozwojowych i innowacyjnych. Szczególnie interesująco zapowiada się sesja specjalna TechSQWeb (Technologies for Secure and High-Quality Web-based Services), poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa i jakości usług w sieciach komputerowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2018. Dla studentów i osób, którzy chcą uczestniczyć tylko jako słuchacze, bez korzystania z materiałów i świadczeń konferencyjnych, uczestnictwo w konferencji jest darmowe. Wskazana jest jednak rejestracja na stronie internetowej cn.polsl.pl. Tam również znajduje się szczegółowy program konferencji.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz oraz Rektor Politechniki Śląskiej Arkadiusz Mężyk. Współorganizatorem konferencji jest Sekcja Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych Komitetu Informatyki PAN.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.