Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

strefa

Fot. M.Baranowski

Nowa ulica w gliwickiej strefie ekonomicznej będzie nosiła nazwę Nikoli Tesli. Nowa nazwa będzie korespondowała z innymi w tym rejonie ulicami nazwanymi od nazwisk wynalazców i odkrywców.

Gliwiccy radni podjęli uchwałę, że nowa ulica w gliwickiej podstrefie będzie nosiła nazwę Nikoli Tesli. Ulica będzie sąsiadowała m.in. z ul. Gustawa Eiffla, Leonarda da Vinci, i Alberta Einsteina.

W rejonie gliwickiej podstrefy ekonomicznej występują nazwy podchodzące od nazwisk wynalazców i odkrywców. Zaproponowana nazwa będzie korespondowała z innymi przyjętym w tym rejonie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Tesla był autorem niemal 300 patentów, głównie urządzeń elektrycznych, m.in. silnika elektrycznego, dynama rowerowego, radia, elektrowni wodnej, baterii słonecznej i transformatora Tesli. Stworzył też pierwsze urządzenia sterowane zdalnie drogą radiową. Nowa nazwa zacznie obowiązywać 14 dni od opublikowania decyzji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.