Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Młodzi artyści to duma naszego miasta. 18 czerwca najzdolniejsi z nich odebrali z rąk zastępcy prezydenta Gliwic, Adama Neumanna statuetki „Zwiastunów”. Mieli również okazje zaprezentowania się na deskach Teatru Miejskiego podczas XIII Gliwickiej Gali Młodych Talentów – Zwiastuny 2018.

- Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań, rozdawania nagradzania, doceniania wszystkich tych, którzy osiągnęli więcej niż przeciętność. Myślę, że wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia się to udało. To jest zarazem ich indywidualny sukces, ale też zbiorowy sukces opiekunów, nauczycieli, rodziców, bo bez współdziałania nie byłoby tych laurów – mówił podczas uroczystej gali Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Gliwicka Gala Młodych Talentów to uroczystość organizowana od 13 lat. Na galę zapraszani są uzdolnieni uczniowie gliwickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy odnieśli sukces w konkursach artystycznych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym w minionym roku szkolnym. Laureaci Zwiastunów wyłaniani są spośród dzieci i młodzieży realizujących się z sukcesem w muzyce, literaturze, tańcu, teatrze oraz sztukach plastycznych. W tym roku wręczono 145 statuetek, wyróżniających 400 młodych gliwiczan.

- Młodzi ludzie najlepiej wiedzą ile czasu, determinacji, poświęcenia muszą wykazać, aby rozwijać swoje uzdolnienia. Muszą strzępy informacji, obrazów, skojarzeń wychwycić i zapamiętać. Wtedy dopiero mogą stać się prawdziwymi twórcami – mówiła Anna Krasowska, dyrektor SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, organizatorka Zwiastunów.

Listy gratulacyjne od Prezydenta Gliwic otrzymali również dyrektorzy 30 placówek, do których uczęszczają nagrodzeni uczniowie oraz 64 nauczycielom oraz opiekunom artystycznym laureatów wręczono dyplomy. To również dzięki ich wsparciu uczniowie odnoszą sukcesy.

Zwieńczeniem wieczoru były prezentacje młodych artystów, występujących przez swoimi rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

Organizatorem Gliwickiej Gali Młodych Talentów, która na stałe wpisała się już w gliwicki kalendarz wydarzeń artystycznych jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 21.