Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

sp13

fot. materiały SP nr 13 w Gliwicach

Nie samą nauką dziecko żyje, a czas spędzony w szkole również po lekcjach może być bardzo pożyteczny dla młodych odkrywców. Warto zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych, oferowanych przez poszczególne placówki. Na jednych dzieci uzyskują pomoc w przyswojeniu trudnych partii materiału. Na innych - rozwijają kreatywność, poszerzają horyzonty, ćwiczą zdolności manualne czy artystyczne. Podpowiadamy, czym można zająć się po lekcjach w Żernikach.

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania, poprzez różne formy zajęć dodatkowych i kółek. Najdłuższą tradycję ma Koło Turystyczne SKKT „Turystyczna 13”, które w tym roku obchodziło 40-lecie. Szkolna grupa zdobywa szczyty gór, podziwia uroki polskich krajobrazów i odwiedza ciekawe miejsca.

Powodem do dumy jest drużyna zuchowa „Złote Smoki” skupiająca dzieci z klas 1 – 3 oraz przedszkolaki. Zgodnie z harcerskimi zasadami, dzieci zdobywają „sprawności” - określone programem szkolenia zuchów umiejętności, uzdolnienia i kwalifikacje, w określonych dziedzinach życia.

W tym roku, w celu uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości wybrano sprawność Orła Białego. Na zbiórkach dzieci m.in. odgrywały rolę najmłodszych członków Szarych Szeregów, czyli konspiracyjnego harcerstwa w czasie II wojny. Zdobyły też sprawność Kosmonauty – zgłębiały wiedzę o kosmosie oraz budowały stacje i pojazdy kosmiczne – od tych z klocków po kartonowe, sięgające sufitu. Poza zbiórkami stacjonarnymi odbywają się też wycieczki, np. do katedry wawelskiej na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Warto się zapoznać z ofertą szkoły, bo to właśnie zajęcia dodatkowe – poza tradycyjnymi lekcjami – pozwalają dzieciom najlepiej rozwijać pasje, zainteresowania i umiejętności.