Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

zajęcia

fot. Ł. Fedorczyk / UM Gliwice

Przez całe wakacje Muzeum w Gliwicach będzie tętnić życiem i to dosłownie: po muzealnych salach przewiną się między innymi szklane karaluchy, pszczoły, mamuty, a nawet marszałek Piłsudski. Zapisy na zajęcia już ruszyły!

Cztery oddziały Muzeum w Gliwicach – Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a), Zamek Piastowski (ul. Pod Murami 2), Radiostacja (ul. Tarnogórska 129) i Oddział Odlewnictwa Artystycznego (ul. Bojkowska 37) – przygotowały specjalne atrakcje dla miłośników historii i zabytków. W bogatej ofercie znajdą coś dla siebie także amatorzy przyrody – podczas zwiedzenia wystawy archeologicznej dzieci cofną się do epoki lodowcowej, nazywanej też erą wielkich ssaków, a poznając życiorys ks. Jana Dzierżonia, dowiedzą się, co w ulu brzęczy i dlaczego pszczoły są tak potrzebne.

Nie zabraknie też zajęć związanych z wystawami czasowymi prezentowanymi obecnie w muzeum. Będzie można poznać historię szkła artystycznego, zajrzeć w głąb obrazu przedstawiającego babilońskiego króla Baltazara i poznać losy ks. dr. Johannesa Chrząszcza, jednego z założycieli gliwickiego muzeum. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie internetowej muzeum.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.