Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podróżowanie z psem nie musi być udręką ani dla właściciela ani też dla samego czworonoga. Wystarczy odwiedzić sklep zoologiczny internetowy i wyposażyć się w konkretne akcesoria dla psów oraz pamiętać o pewnych zasadach. Jak zatem podróżować ze swoim pupilem i jednocześnie czerpać radość z urlopu poza domem?


Z psem na urlopie? Jak najbardziej!

Bardzo ważną kwestią w przypadku posiadania zwierząt domowych jest to, aby już od wczesnych lat życia przyzwyczajać je do wspólnego podróżowania. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy konieczne będzie przetransportowanie pupila do lecznicy. Ponadto dzięki temu wspólne podróżowanie podczas wakacyjnego urlopu również będzie przebiegać znacznie przyjemniej. Decydując się na wyjazd z psem, należy dopilnować kwestii szczepień. Oczywiście należy zrobić to odpowiednio wcześniej przed zaplanowaną datą wyjazdu, gdyż szczepionki zwykle zaczynają działać dopiero po upływie paru tygodni. Niezwykle istotne są także czip i paszport. Oczywiście wyrobienie paszportu to sprawa jednorazowa. Kwestia chipu jest już opcją dowolną, ale adresówkę powinien mieć już każdy pies. Zawsze powinna być ona przypięta do jego obroży. Najlepiej jest zlecić wykonanie takiej adresówki w formie metalowej przypinki na obrożę z wytłoczonymi danymi właściciela psa – imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu kontaktowego do opiekuna.

Bardzo ważne jest zabezpieczenie psa przed kleszczami i pchłami. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Odwiedzając sklep zoologiczny online, można kupić zarówno zasypki, jak i spraye, obroże czy też środki typu spot-on. Od razu warto kupić, jeśli jeszcze nie mamy, szelki do samochodu lub transporter. Wszystko zależy od tego, do czego dany pies jest przyzwyczajony. Jeśli pupil preferuje podróżowanie na tylnym siedzeniu, to wystarczą szelki. W przypadku podróży w bagażniku lepiej jest wybrać transporter czy też nawet wyposażyć auto w specjalną klatkę. Konieczne jest zabrane również misek do wody i do jedzenia. Sprawdzą się te silikonowe i rozkładane, które zajmują mało miejsca i zawsze można je mieć przy sobie w plecaku. Niezbędny jest także zapas butelkowanej wody.

 

Chcesz odpowiednio zadbać o swojego pupila? - Więcej rad przeczytasz na tej stronie.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.