Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. UM Gliwice

Laury dla najlepszych sportowców Gliwic rozdane! 18 czerwca na Scenie Bajka Kina Amok odbyła się siódma już uroczysta gala Nagród Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu, podczas której uhonorowano najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych 2017 roku.

Za osiągnięcia i lokaty uzyskane w ubiegłym roku prezydent Gliwic wyróżnił łącznie 139 osob reprezentujących 21 dyscyplin sportowych (m.in. boks, kickboxing, judo, ju jitsu, szermierkę, modelarstwo lotnicze, orientację sportową, tenis ziemny, tenis stołowy, szachy, trójbój siłowy, wyścigi psich zaprzęgów, akrobatykę sportową, wędkarstwo, curling, koszykówkę, siatkówkę, hokej na trawie). Nagrody otrzymało 58 sportowców oraz 21 trenerów i działaczy sportowych, a wyróżnienia – 56 zawodników oraz 4 trenerów i działaczy. Najmłodszy uhonorowany miał 8 lat, a najstarszy – 74.

Wszyscy nagrodzeni odebrali okolicznościowe gratulacje i nagrody z rąk zastępcy prezydenta Gliwic, Krystiana Tomali. – Sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Uczy, jak cieszyć się wygraną, ale uczy też pokory, tego, jak godnie znosić porażki. Sport to nie tylko zawody, mecze i rywalizacja, ale także twarda szkoła życia, pięknego i bogatego w doznania – mówił Krystian Tomala w trakcie uroczystości.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku gliwiccy sportowcy odnieśli wiele znaczących sukcesów w kraju i zagranicą. Pięć razy stawali na podium Mistrzostw Świata, a jedenaście razy na podium Mistrzostw Europy. Zdobyli także kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski.

To ogromna motywacja i satysfakcja, że miasto docenia osiągnięcia swoich sportowców i ich trenerów. Miniony rok był dla mnie bardzo udany, pełen ciężkiej pracy i wielkich wyzwań. Zwieńczenie sezonu stanowiły Mistrzostwa Polski seniorów, w których udało mi się wywalczyć drugie miejsce – opowiadała Jagoda Zagała, indywidualna wicemistrzyni Polski seniorek w szpadzie.

Wyróżnienie prezydenta miasta to szczególna nagroda dla wszystkich sportowców z naszego miasta i bardzo cieszę się, że znalazłem się w tym gronie. To wyróżnienie pokazuje młodym zawodnikom, że droga, którą rozpoczynamy w bardzo młodym wieku praktycznie w ogóle się nie kończy i towarzyszy nam przez całe życie – zauważył Sebastian Laskowski, wicemistrz Europy weteranów oraz mistrz Polski masters w judo.

Za wysiłek i osobiste zaangażowanie w powstanie nowego obiektu sportowego w Gliwicach – areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza – wyróżniony został Wojciech Rutyna, kierownik sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice. – W tej chwili Gliwice dobijają się do czołówki miast z najlepszymi obiektami sportowymi, świetnymi zawodnikami oraz imprezami sportowymi o międzynarodowym zasięgu. To bardzo cieszy – podkreślał Wojciech Rutyna.

Listy wszystkich laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie sportu można znaleźć TUTAJ.

Warto dodać, że uroczystość uświetnił występ Kabaretu Młodych Panów, jednej z najciekawszych formacji kabaretowych w Polsce.