Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Członkowie Klubu Seniora „Lokatorek” z Knurowa wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym w ramach projektu „Pewnym krokiem do celu 50+”.Funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego, st. sierż. Szymon Kołodziej, opowiedział seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Pomocą były filmy obrazujące nieprawidłowe zachowania na pasach, przy okazji omówiono najczęstsze błędy popełniane przez osoby piesze. Starszy sierżant Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji przestrzegł z kolei przed oszustami, którzy działają w coraz bardziej wyrafinowany sposób. Funkcjonariusz przypomniał, że nie można przechowywać pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów w przedpokoju czy ganku, bo do tych miejsc potencjalny oszust ma ułatwiony dostęp. Policjant omówił też zasady działania Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa oraz zachęcił do lepszego poznania swojego dzielnicowego.
Warsztaty organizowane są przez policję dla osób w wieku 50+. W celu umówienia dogodnego terminu spotkania prosimy koordynatorów klubów seniora o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP Gliwice, tel.: 32 336 92 90.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.