Natalia Przybysz

Natalia Przybysz (fot. materiały organizatora)

Druga odsłona piątej edycji festiwalu Filharmonia rozpocznie się już 6 lipca koncertem Natalii Przybysz. W planach jest pięć bardzo różnorodnych występów. Na festiwal zapraszają Miasto Gliwice i Fundacja Integracji Kultury!

Natalia Przybysz to jedna z najciekawszych polskich piosenkarek i niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd lipcowej Filharmonii. Na swoich albumach łączy muzykę pop z elementami rhytm and bluesa, soulowym wokalem i funkową energią. Na koncercie w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) będzie można usłyszeć utwory z jej ostatniej płyty pod tytułem „Światło nocne”.

Po dość kameralnym koncercie Natalii Przybysz z cztereoosobowym zespołem festiwal zmieni swoje oblicze i w Jazovii usłyszymy big band. The Elmhurst College Jazz Band to jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie i ich występ 9 lipca to punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników klasycznego jazzu.

12 lipca podczas Filharmonii zagra znane i lubiane w Gliwicach AMC Trio. Ich koncert podczas festiwalu PalmJazz został bardzo entuzjastycznie przyjęty. W tym roku na scenie będzie im towarzyszył nestor słowackiego jazzu – Peter Lipa, znakomity wokalista i spontaniczny improwizator.

Tommy Caggiani Therion Project to energetyczna mieszanka jazzu i muzyki świata. Lider formacji jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych – rytmiczna uczta gwarantowana. Inspirujący koncert odbędzie się 15 lipca.

Na zakończenie festiwalu zaplanowano dwuczęściowy koncert z cyklu „Piano Day”. Będzie to hołd dla ukochanego instrumentu dyrektora festiwalu, Krzysztofa Kobylińskiego – pianisty jazzowego. 16 lipca w pierwszej części wystąpi bardzo intrygujące Proniewicz – Waleczek Duo. W drugiej odsłonie Filharmonia zafunduje nam muzyczną podróż w towarzystwie przedstawicieli trzech pokoleń pianistyki. W Piano Dynasthy zagrają: Veronika Vitaitė (babcia), Aleksandra Žvirblytė (mama) i Paulis Andersson (wnuk), znani litewscy instrumentaliści.

Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19.00 w Jazovii. Na trzy z nich można zdobyć bezpłatne zaproszenia za pośrednictwem strony internetowej zaproszenia.jazovia.pl. Sprzedaż biletów na koncert Natalii Przybysz i The Elmhurst College Jazz Bandu jest prowadzona w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz na portalu TicketMaster.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.