Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Pixabay

Na dofinansowanie pobytu malutkich gliwiczan w prywatnych żłobkach miasto przekazało w tym roku prawie 900 tys. zł. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice zapłacą mniej za opiekę nad swoimi dziećmi. Dotacja miasta do jednego dziecka wynosi do 500 zł miesięcznie.

Rozstrzygnięto pierwszą edycję tegorocznego miejskiego konkursu na dofinansowanie pobytu dzieci w prywatnych żłobkach w okresie od 1 września br. do 31 sierpnia 2019 r. Miasto przyznało wsparcie 7 żłobkom niepublicznym na łączną kwotę 874 200 zł. Skorzysta z tego 225 maluchów. Na tym nie koniec – druga edycja konkursu zostanie ogłoszona już w lipcu!

To szansa dla placówek, którym nie udało się uzyskać miejskiej dotacji w czerwcowym rozdaniu. Nowością w drugiej edycji będzie dodatkowe punktowanie żłobków powstających na osiedlach, w których nie funkcjonuje żaden żłobek ani klub dziecięcy, a potrzeby w tym zakresie ze względu na liczbę malutkich dzieci są ogromne.

Zachęcamy do prowadzenia tego typu działalności np. w Łabędach czy na Zatorzu, gdzie zachodzi taka sytuacja – apeluje zastępca prezydenta Gliwic, Krystian Tomala.

Głównym celem dofinansowywania żłobków niepublicznych jest obniżenie opłat pobieranych od rodziców. Dotacja miasta do 1 dziecka wynosi do 500 zł miesięcznie.

Miejskie wsparcie wpływa również na rozwój sieci placówek w Gliwicach. Obecnie w mieście działa 11 żłobków niepublicznych oraz 1 klub dziecięcy. Lista placówek dotowanych przez miasto wraz z wysokością dofinansowania dostępna jest w BIP w zakładce „Żłobki, kluby dziecięce, opiekunowie dzienni”.