Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. A.Skwarek/UM Gliwice

Rozpoczął się remont elewacji pawilonu roślin użytkowych Palmiarni Miejskiej. Podczas przerwy technologicznej, do 31 lipca, Palmiarnia będzie niedostępna dla zwiedzających!

Zdemontowane zostaną szklane panele z „Vitrolitu” w pawilonie roślin użytkowych, a ich miejsce zastąpią ściany z poliwęglanu komorowego. Od strony parku Chopina zamontowana zostanie szklana fasada. Zaplanowano też modernizację 4 łączników pawilonu, montaż nowych drzwi aluminiowych, okien i elementów infrastruktury technicznej. Roboty potrwają do 31 lipca. Prowadzi je będzie firma PPUH DOM-GAZ Krzysztof Piaszczyk z Częstochowy.

Inwestycja będzie kosztować ponad 996 tys. zł i zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. Uwaga! Podczas remontu Palmiarnia będzie niedostępna dla odwiedzających.

- Termin przerwy technologicznej przypada na miesiące letnie ze względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Część roślin poddawana jest zabiegom pielęgnacyjnym, inne zmieniają miejsce pobytu. Ważna jest tutaj odpowiednia temperatura aby rośliny nie ucierpiały podczas wynoszenia ich na zewnątrz - mówi Iwona Janik, rzecznik Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

(mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.