Policjanci z gliwickiego garnizonu swoje doroczne święto obchodzili wczoraj, w środę 11 lipca, w sali byłej cechowni na terenie Nowych Gliwic. 65 mundurowych odebrało z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. 30 otrzymało nagrody od prezydentów, burmistrzów i wójtów z naszego rejonu. Na tegorocznej uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów, wojska, współpracujących instytucji i służb mundurowych. Na honorowych miejscach nie zabrakło policyjnych emerytów oraz działaczy związków zawodowych śląskiej policji, także rodzin mianowanych funkcjonariuszy.Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, inspektor Piotr Kucia, w asyście komendanta miejskiego nadkomisarza Marka Bajcera, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe gliwickim policjantom. Podczas uroczystości awanse otrzymało 65 mundurowych, w tym czterech oficerów.
Stróże prawa zostali docenieni przez samorząd Gliwic – aż 15 z nich wyróżniono nagrodami pieniężnymi. Prezydent Knurowa nagrodził z kolei dwóch policjantów, burmistrz Pyskowic – również dwóch, burmistrz Toszka – trzech, wójt Gierałtowic – dwóch, tak samo wójtowie Pilchowic i Rudzińca. Gmina Sośnicowice wyróżniła swoich dwóch dzielnicowych nagrodami rzeczowymi.
Na koniec uroczystości, w imieniu prezydenta Gliwic, głos zabrał sekretarz miasta Andrzej Karasiński. Przemawiał też zastępca komendanta wojewódzkiego, który podziękował podległym funkcjonariuszom z naszego garnizonu za codzienną służbę, poświęcenie i dyspozycyjność, dobrze oceniając ich pracę. Podkreślił przy okazji zaangażowanie wszystkich samorządów lokalnych w partycypacji i współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wyraził słowa uznania i podziękowania rodzinom funkcjonariuszy, pozdrowił policyjnych emerytów.