piast przed jaga

fot. GKS Piast SA

Piast Gliwice przygotowuje się do kolejnego meczu. W niedzielne popołudnie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Będzie to spotkanie o powrót na pozycję lidera.

W tej chwili Piast zajmuje 3. miejsce w tabeli, tracąc do lidera, Lecha Poznań, tylko 3 punkty. Tyle samo punktów co Niebiesko-Czerwoni ma ich najbliższy rywal z Białegostoku. – Czuję, że drużyna jest w dobrej dyspozycji i jedziemy po zwycięstwo. Uważam, że grając tak, jak w czterech ostatnich meczach, możemy wygrać z każdym – powiedział Mikkel Kirkeskov, zawodnik gliwickiego Piasta przed meczem z Jagiellonią.

Gliwiczanie nie mogą w tym spotkaniu liczyć na obronę w wykonaniu Marcina Pietrowskiego. Podczas ostatniego meczu zobaczył on czerwoną kartkę i w najbliższym spotkaniu będzie mógł wesprzeć swoją drużynę co najwyżej z trybuny.

Zespół z Gliwic mocno się przygotował na spotkanie z Jagiellonią, poznając jej atuty i słabe strony. – Są mocni w ataku pozycyjnym, wiedzą, co zrobić z piłką. Na pewno jest sporo kwestii dotyczących Jagiellonii, które musimy wziąć pod uwagę. Trener podczas analizy uczulił nas jednak na te elementy, zatem uważam, że mamy wszystko, aby wygrać w Białymstoku – przekonuje Kirkeskov.

Mecz w Białymstoku zostanie rozegrany 19 sierpnia o godzinie 18.00.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.