Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, niezbędne staje się odpowiednie ogrzanie domu. Niezwykle przyjemnym sposobem na zapewnienie sobie ciepła może stać się kominek. Obecnie jednak warto postawić nie na kominek z wkładem tradycyjnym (ogrzewający tylko jedno pomieszczenie), ale na kominek z płaszczem wodnym, który dzięki swojej budowie umożliwi wspieranie ogrzewania całego budynku.

 

Kominki z płaszczem wodnym Gliwice

Od kominka oczekuje się przyjemnych doznań estetycznych, ciepła oraz ekonomicznego użytkowania. Może to zapewnić wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który przypomina klasyczny kominek, ale jest w stanie ogrzać nie powietrze, a wodę z systemu C.O. Jest to więc rozwiązanie bardzo funkcjonalne i wydajne, które może ogrzewać domowe pomieszczenia, a nawet wodę użytkową. Podstawowym elementem takiego systemu jest wkład z tzw. płaszczem wodnym, czyli specjalna konstrukcja, gdzie w dwuwarstwowej ścianie paleniska znajduje się woda. Jej ilość oczywiście ograniczona, dlatego obieg wymuszany jest przez pompę. Cały układ współdziała zaś ze zbiornikiem buforowym, który to magazynuje ciepło by je oddać w czasie, kiedy w kominku wygaśnie ogień.

 

Kominek z płaszczem domowym jako część systemu domowego ogrzewania

Warto wiedzieć, że choć kominek nie może być (według prawa) samodzielnym źródłem ogrzewania, to świetnie wesprze domowe centralne ogrzewanie. W takiej podwójnej instalacji, niedługo po rozpaleniu kominka kocioł (najczęściej gazowy) zaprzestaje swojej pracy, a funkcję grzewczą przejmuje kominek. Wspomniany wcześniej zbiornik buforowy ładuje się ok. 4-6 godzin i po wygaszeniu kominka to właśnie zbiornik przejmuje role urządzenia ogrzewającego dom. To na ile wystarczy "zapas" ciepła zależne jest od: wielkości zbiornika, kubatury budynku oraz zewnętrznej temperatury powietrza. Może być to od 8 do nawet 16 godzin. Warto także wspomnieć, że wspomaganie ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym pozwoli na oszczędności pieniężne, ponieważ drewno na pewno będzie tańsze niż inne rodzaje opału (jak np. gaz ziemny).

Kominki z płaszczem wodnym Gliwice- magiaognia.com

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.