Kiedy można naprawić, a kiedy trzeba wymienić?

Nie trzeba być właścicielem żadnego pojazdu, żeby wiedzieć, że szyby samochodowe są narażone na oddziaływanie wielu niszczących czynników – od niepozornego kamyczka, który uderza w nie podczas jazdy, przez drobne stłuczki, aż po rozmyślne akty wandalizmu, w wyniku których niezbędna okazuje się wymiana szyb samochodowych. Specjaliści z NordGlass uspokajają – nie każdy pajączek, nie każdy odprysk i nie każde pęknięcie kwalifikuje szybę samochodową do kosztownej wymiany. W wielu sytuacjach możliwa jest naprawa uszkodzonych szyb samochodowych.

naprawa szyb samochodowych w Warszawie

W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie uszkodzenia kwalifikują szybę do naprawy, a jakie do wymiany i rekomendujemy warsztat podejmujący się ekspresowych napraw szyb samochodowych z polerowaniem. Nasz warsztat ma dwa oddziały, w związku z czym napraw szyb może się odbyć na terenie Warszawy lub Wołomina. Jeśli borykasz się z problemem uszkodzonej przedniej szyby, a już za niedługo czeka cię przegląd samochodu, koniecznie sprawdź, jak możemy ci pomóc. Zapraszamy do lektury!

Warszawa: naprawa szyb samochodowych od ręki

Często wydaje nam się, że to konkretne uszkodzenie kwalifikuje szybę czołową w naszym samochodzie do wymiany, podczas gdy w rzeczywistości czeka nas wydatek rzędu od 50 do 150 złotych, a nie koszt kilkuset złotych.

Eksperci z NordGlass tłumaczą, że szkło szyby czołowej może być uszkodzone na co najmniej kilka sposobów. Głównym źródłem uszkodzeń są naprężenia w trakcie szybkiej jazdy oraz uderzenia. W ich wyniku na szybach – w szczególności dotyczy to starszych samochodów, które mają za sobą przejechanych już kilkaset tysięcy kilometrów – mogą się pojawić skazy, które popularnie nazywamy: „pajączkami”, „gwiazdkami”, „rysami” czy „półksiężycami”. Każda taka skaza – nawet jeśli nie jest szczególnie duża – może znacząco utrudnić prowadzenie pojazdu. Problem stanowią przede wszystkim rozproszenia światła, które mogą oślepić prowadzącego pojazd. Problem ten dotyczy także ubytków nieznajdujących się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.

Wypełniając ubytek, a więc wykonując naprawę szyby samochodowej, a następnie zlecając dodatkowe polerowanie szyby skutecznie rozwiązujemy problem. W prawdzie skaza jest nadal widoczna na powierzchni szyby, nie rozprasza ona jednak już światła i nie osłabia całej szyby czołowej, co najważniejsze naprawione pęknięcie/odprysk nie rozprzestrzenia się podczas jazdy.

Kiedy powstają pęknięcia?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy głównym powodem pojawiania się rys na szybach samochodowych są naprężenia oraz siły działające na szybę czołową w trakcie jazdy. Okazuje się również, iż bardziej podatne na uszkodzenia w postaci pęknięć są szyb w samochodach, które stosunkowo często poruszają się pod wertepach. Jeśli więc mieszkasz w mieście Warszawa i często jeździsz po kocich łbach możesz być niemal pewien, że naprawa szyb samochodowych stanie się twoim udziałem.

Naprawa szyb samochodowych vs. wymiana

Jeśli defekt nie znajduje się w bezpośrednim polu widzenia kierowcy i nie wpływa na sposób, w jaki kierowca widzi drogę to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że usterkę będzie można usunąć poprzez naprawę szyb, a nie jej wymianę. Żeby możliwa była naprawa, szyba musi spełnić określone warunki. Obok umiejscowienia defektu istotny jest także jego rozmiar oraz wiek. Stare pęknięcia oraz odpryski nie podlegają naprawom. Dlatego do warsztatu naprawiającego szyby samochodowe należy udać się niezwłocznie po zauważeniu defektu na szybie, zanim będzie za późno.

Wołomin lub Warszawa: naprawa szyb samochodowych pod adresem http://autoszyby.com. Szybko, tanio i profesjonalnie!