szpadziści na MPJ

To był bardzo udany weekend dla szpadzistów gliwickiego Piasta. Na Mistrzostwach Polski Juniorów szermierze tego klubu wywalczyli aż cztery medale, a w punktacji klubowej MPJ uplasowali się na pierwszym miejscu.

Ten najcenniejszy, złoty medal zdobył Damian Michalak, który tym samym obronił tytuł zdobyty rok temu. Po brąz sięgnęła Karolina Staszulonek. Trzecie miejsca zajęły również drużyny gliwickiego klubu.

Damian Michalak od początku turnieju radził sobie bardzo dobrze. W finale zmierzył się z Karolem Noganowiczem (Kolejarz Wrocław). Na kilkanaście sekund przed końcem walki wrocławianin prowadził 14:13. Michalak jednak do końca zachował zimną krew. To on zadał dwa ostatnie trafienia i wygrał całe zawody.

W turnieju żeńskim Karolina Staszulonek zakończyła zawody na trzecim miejscu. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2018 roku przegrała w półfinale ze zwyciężczynią tych mistrzostw, Barbarą Brych, 10:15.

W niedzielę odbyły się zawody drużynowe. Po sobotnich sukcesach indywidulanych liczono, że zarówno żeńska, jak i męska ekipa Piasta także będą liczyć się w grze o najwyższe cele – i tak się stało. Drużyna żeńska w składzie: Ewa Kawencka, Barnadeta Majgier, Alicja Ostrowska i Karolina Staszulonek zdobyła brązowy medal. Również na trzecim stopniu podium stanęli panowie: Jan Kardaszewicz, Damian Michalak, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski.

W punktacji klubowej Piast zdecydowanie zajął pierwsze miejsce.

Rok 2019 zaczął się dla szermierzy Piasta bardzo udanie. a przypomnijmy, że w poprzednim roku szpadziści tego klubu zdobyli aż 11 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych z seniorami włącznie. (gm/kik)