pociąg Kolei Śląskich fot.SQ9NIT_Wikimedia Commons_CC BY-SA 3.0

Podczas ferii zimowych dzieci przez ponad dwa tygodnie będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Śląskich. Darmowe przejazdy będą obowiązywały od północy z 8 na 9 lutego do 24 lutego.

Z promocji mogą skorzystać zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Bezpłatne przejazdy będą dostępne nie tylko dla dzieci z terenu województwa śląskiego, ale też dla tych, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region, a na co dzień mieszkają w innych województwach. Aby za darmo podróżować pociągiem, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – wystarczy okazać dokument potwierdzający wiek. Przypominamy, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin. Uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem m.in. do takich ośrodków sportów zimowych jak Ustroń, Wisła czy Zwardoń, ale również do Zakopanego. Pociąg do stolicy polskich Tatr w czasie ferii będzie kursował codziennie.

Szczegółowe zasady promocji można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich. (mf)