Tytanowe śruby czyli implanty stomatologiczne, które mają za zadanie naśladować korzeń zęba – już od dłuższego czasu nie są żadna nowością. Aktualnie, razem z protetyczną koroną, radzą sobie najlepiej z odtwarzaniem utraconych zębów, a do tego są bardzo bezpieczne. Ceny implantów na Żoliborzu i innych dzielnicach w Warszawie, mogą budzić sporo emocji. Dodatkowo pacjenci mają zawsze wiele pytań.

Czy implanty są w pełni bezpiecznym rozwiązaniem?

Pierwsze, w pełni tytanowe implanty wszczepiono już w latach 60 –tych XX wieku. Jak łatwo zatem obliczyć, technologia tego procesu rozwija się już ponad pół wieku.

Na ogół jest to procedura medyczna o małej inwazyjności, uznawana za bardzo bezpieczną. Proponuje się ją pacjentom w wypadku braków zębowych, bez względu na ich wiek. Proces integracji i gojenia, wraz z rozwojem tej dziedziny przebiega coraz szybciej. Innowacyjne implanty wykorzystują nanostruktury, które stymulują integrację kości szczęki, dzięki temu zostają one trwale i stabilnie dopasowane.

Jak długo trwa wszczepianiu implantów?

Cena implantów na Żoliborzu http://odentimplanty.pl/ może się różnić od tych w innych gabinetach, natomiast samo wszczepienie prawie zawsze przeprowadza się podczas jednej wizyty. Odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i jest nieinwazyjnym zabiegiem. Nie ma potrzeby hospitalizacji.

Cena implantów na Żoliborzu i inne kwestie – rozwiewamy wątpliwości

Zaraz po zabiegu, pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza. Dotyczą one głównie postępowania w ciągu pierwszych tygodni. W tym czasie połączenie mechaniczne z kością, zamienia się na osteointegrację biologiczną. Rekomenduje się w tym czasie schładzanie twarzy lodem. Warto w tym czasie także zrezygnować z gorących płynów oraz pokarmów oraz wysiłku fizycznego. Jest to czas kiedy powinno się szczególnie dbać o higienę jamy ustnej.

Kto może skorzystać z implantów?

Dzięki intensywnemu rozwoju, nie istnieją żadne wiekowe przeciwwskazania co do implantów. Zabiegowi może poddać się praktycznie każdy, kto pozytywnie przejdzie konsultację medyczną. Z wszczepiania implantów nie eliminuje dziś ustabilizowana cukrzyca, ani nawet przebyte choroby nowotworowe. Pacjenci przed ukończeniem 16 roku życia, nie powinni jednak przechodzić implantacji. Wszystko przez to, że do tego czasu wciąż trwa rozwój ich układu kostnego.

W wypadku osób, które posiadają schorzenia przyzębia, powinny one wcześniej skorzystać z leczenia periodontologicznego. Specjalnych przygotowań, wymagać mogą także pacjenci, u których doszło do jakichkolwiek zaników kości. Jeżeli dochodzi tego typu zmian, w zależności od ich stopnia, wymagana może być regeneracja kostna, przeszczepienie bloczków kostnych oraz rozszczepienie zębodołowego wyrostka bądź podniesienie dna zatoki szczękowej.

W czym lepsze są implanty od uzupełnień protetycznych?

Jeszcze nie tak dawno, w wypadku tylko jednego brakującego zęba, wymagane było szlifowanie sąsiadujących z ubytkiem zębów po to, aby umieścić na nich most protetyczny. Stąd też nie dziwne, że pacjentom było szkoda zdrowych zębów – aktualnie problem ten już nie występuje. Wybiera się implant, ponieważ rozwiązanie to nie obciąża w żaden sposób sąsiadujących zębów. Dodatkowo implant jest pełnowartościowym zębem, w niczym nie odstaje od reszty uzębienia.

Na czym polega i kiedy możliwa jest natychmiastowa implantacja?

Jest to najszybszy sposób implantacji. Można tego dokonać już zaraz po planowanym usunięciu zęba. Tytanowa śruba wszczepiana jest w kość szczęki. Ma ona zastąpić korzeń usuniętego zęba. Komórki kostne, które wytwarza organizm wrastają w pory plazmy tytanowej.

Dzięki bardzo mocnej integracji, dochodzi do stałego zespolenia implantu z kością. Tym samym staje się on pełnowartościową częścią ciała. Cały proces osteointegracji trwa zazwyczaj w granicach od trzech do ośmiu miesięcy. Lekarz prowadzący może zdecydować o obciążeniu implantu koroną ostateczną, bądź też protetyczną tymczasową.