Porcelanowy aparat na zęby, czyli przywróć piękny uśmiech

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech to wizytówka człowieka jest dzięki niemu bardziej wiarygodny i lepiej postrzegany przez otoczenie. Dlatego też zadbanie o to, aby uzębienie było zdrowe i piękne powinno być jednym z priorytetów każdego z nas. Chcąc zadbać o zęby, warto przede wszystkim postawić na leczenie ortodontyczne, niezbędne w przypadku wad zgryzu, krzywizny zębów czy ich niewłaściwym umiejscowieniem. A prawdopodobnie najlepiej sprawdzi się w tym celu porcelanowy aparat na zęby, który cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem pacjentów.
Porcelanowy aparat na zęby dlaczego właśnie on?
Na samym wstępie warto zaznaczyć, że każda osoba, rozpoczynająca leczenie ortodontyczne, ma wybór. Może postawić albo na aparat metalowy, albo estetyczny. Jednym z takich rozwiązań estetycznych jest właśnie porcelanowy aparat na zęby, który w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze wspomnianej już estetyki aparaty ortodontyczne tego typu posiadają zamki w kolorze mlecznym, co ma ogromny wpływ na wygląd uśmiechu. Aparat doskonale komponuje się z zębami i dzięki temu jest bardzo mało widoczny, w przeciwieństwie od rozwiązania stalowego.
Co więcej porcelanowe aparaty ortodontyczne są przy tym niezwykle wytrzymałe i nie ulegają przebarwieniom , dzięki czemu przez cały okres leczenie ortodontycznego zachowują swój elegancki wygląd.
Aparat porcelanowy czy metalowy?
Jednak wybór typu aparatu wcale nie musi być taki łatwy, ponieważ największą na rynku popularnością wciąż cieszą się te metalowe. I nie ma w tym przypadku są one bowiem tańsze od rozwiązań porcelanowych , a przy tym zapewniają leczenie na tak samo wysokim poziomie. Dochodzi do tego fakt, że są mniejsze od aparatów estetycznych, a co za tym idzie wywołują mniejszy dyskomfort. Ten jednak nie powinien stanowić problemu, ponieważ po kilku dniach noszenia aparatu, można się do tego po prostu przyzwyczaić.
A co z estetyką? Ta ma kluczowe znaczenie, ponieważ aparaty metalowe nie wyglądają najlepiej i zapewniają tzw. stalowy uśmiech”. Jednym słowem widać je bardzo dobrze, a ich ukrycie jest niemożliwe. Stąd też rosnąca popularność, jaką cieszy się porcelanowy aparat na zęby ten przez większość osób nie zostanie nawet zauważony.
Porcelanowy aparat na zęby czy warto go założyć i jak o niego dbać?
Nie ulega wątpliwości, że porcelanowy aparat na zęby to rozwiązanie, które zasłużyło na swoją popularność i dobrą opinię. Jest elegancki, skuteczny w leczeniu i wytrzymały , spełniając oczekiwania zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników. Jeżeli więc cena około 3 tysięcy złotych nie stanowi dla Ciebie przeszkody (w przypadku metalowych może być to około 1 tysiąc mniej) postaw właśnie na porcelanowy aparat na zęby.
Musisz przy tym pamiętać, że jest to rozwiązanie wytrzymałe, ale nie niezniszczalne, dlatego też niezbędne będzie odpowiednie zadbanie o aparat ortodontyczny. Najważniejsze w tym względzie są oczywiście regularne wizyty kontrolne u ortodonty, które mają miejsce zazwyczaj raz na miesiąc warto jednak ustalić to indywidualnie ze specjalistą, by mieć pewność, że z aparatem wszystko jest w porządku. Poza tym warto:
- nie narażać aparatu na uszkodzenia mechaniczne , które mogą wynikać np. ze spożywania twardych pokarmów, które mogą powodować pękanie urządzenia i jego nieprawidłową pracę,
- stosować białą dietę i nie spożywać potraw oraz napojów barwiących o ile bowiem zamki są odporne na przebarwienia, o tyle ligatury już nie, chociaż można je wymienić na nowe podczas wizyty kontrolnej u ortodonty,
- dbać o higienę jamy ustnej i zaprzestać palenia papierosów te również mogą mieć znaczący wpływ na pojawianie się przebarwień, a co za tym idzie niską estetykę porcelanowego aparatu na zęby.
Jak więc widać, nie potrzeba wiele, aby móc cieszyć się estetycznym wyglądem i prawidłowym działaniem aparatu ortodontycznego na przestrzeni całego leczenia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zgłoś się do swojego ortodonty z pewnością udzieli Ci on wszelkich niezbędnych wyjaśnień.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski