plakat

15 marca na Scenie Forum zostanie otwarta wystawa pokonkursowa „Baśnie i legendy”. Autorami prac są niepełnosprawni artyści.

Na konkurs wpłynęło 110 prac z całej Polski. W plastycznej rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół specjalnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i podopieczni domów pomocy społecznej. Tematem konkursu były tajemnicze baśnie i regionalne legendy. Artyści szukali inspiracji w ludowych podaniach z całego świata. Efekty można oglądać od 15 marca w Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1).

Wyróżnione prace w kwietniu zostaną zaprezentowane na Międzynarodowych Spotkaniach Nieprzetartego Szlaku w Lublinie. Organizatorami konkursu byli: WTZ „Tęcza”, Fundacja Różyczka, CH Forum, Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak i MDK w Gliwicach. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.