Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dla nurka najważniejsze jest bezpieczeństwo. Bez względu na to, w jakich wodach pływa i czy robi to hobbistycznie czy zawodowo, zachowanie bezpieczeństwa jest koniecznością. Bezpieczeństwo pod wodą zapewnia kilka ważnych elementów, a jednym z nich jest oświetlenie. Dobrej jakości oświetlenie to gwarancja dobrej widoczności, która pod powierzchnią wody jest bardzo ważna.

Idealna latarka do nurkowania

Jaka jest idealna latarka do nurkowania? Przed wszystkim taka, która świeci mocnym światłem. Niestety, poszukiwania najlepszego dla nas oświetlenia pod wodę, może trwać bardzo długo. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas ma inne wymagania i uprawia nieco inny rodzaj nurkowania. Dobierając latarkę nie należy sugerować się tym, co mówią inni, ale należy przede wszystkim myśleć o własnych potrzebach: o tym gdzie się nurkuje, w jakich wodach, czy sprzęt będzie często przewożony, jaka waga sprzętu jest dla nas odpowiednia, czy nurkujemy hobbistycznie, czy profesjonalnie, czy lubimy nurkowanie wrakowe. Wiele czynników pływa na to, jaką latarkę do nurkowania wybierzemy. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się latarka Gralmarine gl7. Dobre parametry i odpowiednia cena sprawiają, że wiele osób ja kupuje. Czy jest dobrym rozwiązaniem?

Jedna z najlepszych latarek dla nurków

Gralmarine gl7 to jedna z najlepszych latarek dla nurków, którą można dziś dostać na rynku. Jest to najnowsza wersja latarki GL1 LED. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim zwiększoną ilością światła dochodząca nawet do 8400 lumenów. Jest to zatem kilkakrotnie więcej niż w wersjach, które dostępne były na rynku do tej pory. Dzięki tak dużemu natężeniu światła, doskonale nadaje się do nurkowania we wszystkich wodach, nawet wielu polskich zbiornikach z niezbyt czystą wodą.

Gralmarine gl7 – doskonałe oświetlenie dla nurka

Wiele możliwości

Gralmarine gl7 umożliwia włączenie 3 albo 7 diod, które dają kolejno 3600 lumenów lub 8400 lumenów. W tej latarce ważny jest również kąt skupienia światła, który wynosi 16 stopni. Reflektor do nurkowania wyposażony jest w diody firmy Cree. Do reflektora można zamontować różne akumulatory: od 6,8 Ah, do 41 Ah. Te ostatnie mogą świecić nawet do 505/1180 min.

Najważniejsze informacje o latarce Gralmarine gl7

Latarka Gralmarine gl7 doskonale sprawdza się zarówno w nurkowaniu profesjonalnym jak i hobbistycznym. Jej temperatura barwy światła wynosi 5500K. Wymiary reflektora: fi 50x89 mm. Możliwość zamontowania uchwytu Goodman lub na przedramieniu. Latarka Gralmarine gl7 testowana była na głębokościach do 150 metrów.

Czy na pewno taka dobra?

Oczywiście zdania są podzielone. Chociaż wielu technicznych nurków posługuje się tą latarką, to wielu z nich sądzi, że dla profesjonalnego nurka o wiele lepsze jest oświetlenie typu HID. Jednak, te latarki są bardzo chwalone w środowisku nurków. Przede wszystkim zwracana jest uwaga na dobre źródło światła, cenę oraz możliwość korzystania z niej z uchwytem Goodmana. Wszystko to sprawia, że jest poręczna. Bardzo przydatna i wygodna.

Podział latarek ze względu na rodzaj światła

Latarki do nurkowania mogą charakteryzować się różnymi rodzajami światła. Latarka Gralmarine gl7 mają wbudowane diody ledowe. Coraz częściej mówi się o tym, że diody tego typu są przyszłością oświetlenia nurkowego. Mają małe rozmiary, duża trwałość. Obecnie ich cena jest najwyższa, jednak ich popularność sprawi, że cena będzie systematycznie spadać. Innym rodzajem światła jest HID, a więc lampa wyładowcza. Wielu nurków jest przywiązanych właśnie do światła tego typu. Lampa taka charakteryzuje się dużą sprawnością. Lampy do nurkowania mogą wykorzystywać jeszcze standardowe żarówki oraz żarówki halogenowe. Te drugie są chętnie kupowane ze względu na cenę. Standardowe żarówki nie są polecane, choć można je czasem spotkać w tanich latarkach.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.