Świąteczny weekend już trwa. Na drogach pojawiła się większa liczba policjantów, którzy sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz czy przestrzegany jest obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze drogówki kontrolują również prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, a także ich stan trzeźwości. Dziś od godz. 6.00 rozpoczęły się policyjne działania pod hasłem „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2019”.


Akcja potrawa do 22 kwietnia, godziny 22.00. Na drogach w całej Polsce pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Są one widoczne na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie może dochodzić do łamania przepisów. Mundurowi kontrolują prędkość pojazdów, a także ich stan techniczny, dlatego lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy, jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny eksploatacyjne są uzupełnione.
Policjanci ruchu drogowego używają do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami.
Stróże prawa sprawdzają także stan trzeźwości kierujących (nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu!), kontrolują, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy pamiętać, że pasów i fotelików używa się po to, by chronić ludzkie życie, nie po to, aby je utrudniać.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minął w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale i na drodze.