Wczoraj, 18 kwietnia około godziny 18.00, właściciel nieogrodzonej działki w rejonie dzielnicy Łabędy odkrył na swojej posesji podrzucone „kukułcze jajo”, a dokładniej – 7 pojemników z cieczą o nieustalonym jeszcze składzie i łącznej objętości około 400 litrów. Na miejsce przyjechała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Trwa dochodzenie mające ustalić sprawcę lub sprawców tego przestępstwa.

Do podrzucenia, najprawdopodobniej „przepracowanego” oleju lub podobnego ropopochodnego płynu, doszło w rejonie ul. Starogliwickiej i Adama Opla – mogło się to wydarzyć w okresie od 11 kwietnia br. Jeśli ktoś z Państwa ma jakiekolwiek informacje, spostrzeżenia czy podejrzenia, prosimy o przekazanie ich policji.
Zachęcamy czytelników do informowania stróżów prawa pod bezpłatny numer alarmowy 997 lub anonimowo – za pośrednictwem zakładki na policyjnej stronie „Kontakt – powiadom Nas” o tym, ale i o jakichkolwiek innych podejrzeniach związanych z niszczeniem przyrody, nielegalnym wycinaniu drzew czy składowaniem odpadów. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą Ziemię. Każde zgłoszenie, choćby anonimowe, zostanie zbadane.
Pamiętajmy jednak, że najlepszą formą powiadamiania o popełnionym właśnie przestępstwie jest telefon pod numer 997. Mimo pytań o dane, można zastrzec sobie anonimowość. Szybkie powiadomienie to większe prawdopodobieństwo zatrzymania przestępców na gorącym uczynku.
Ostrzegamy właścicieli dużych budynków, garaży, hal i magazynów oraz gruntów pod wynajem, także przewoźników, firmy i osoby wynajmujące pojazdy transportowe, że mogą paść ofiarami oszustów. W naszym rejonie przekonała się o tym jedna z mieszkanek Gliwic, która wynajęła halę pewnemu „przedsiębiorcy”. Po kilku tygodniach okazało się, że ten zniknął, zaś w obiekcie zostawił podejrzane zbiorniki.
Podpowiadamy też osobom mieszkającym na uboczu, w spokojnej okolicy, że tego typu miejsca są często wybierane właśnie do podrzucania odpadów. Zwracajmy zatem uwagę na wszelkie podejrzane ciężarówki czy obce samochody – od razu powiadamiajmy o swoich spostrzeżeniach policjantów!

 

  • Rożnej wielkości beczki metalowe