Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Marzysz o tym, aby na Twoim balkonie zagościła zielona trawa? W takim przypadku najlepszym wyborem będzie sztuczny trawnik. Jak można go założyć?

Wysianie zwykłej trawy na balkonie na ogół nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się z jej pięknego wyglądu! Doskonałym wyborem będzie sztuczna trawa na balkon, która potrafi imitować tę naturalną.

W sprzedaży możemy znaleźć różne warianty sztucznych traw – od tych tanich z segmentu podstawowego aż do traw premium.

Sztuczna trawa na balkonie to nie tylko estetyka, ale również komfort. Nie trzeba jej pielęgnować, jest bardzo trwała i odporna na czynniki zewnętrzne, można korzystać z niej wiele lat. Dodatkowo, jest przyjemna dla stóp, dlatego można chodzić po niej nawet boso.

W jaki sposób można założyć sztuczny trawnik na swoim balkonie? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Sztuczna trawa na balkon – zakupy

Pierwszym krokiem, aby trawa sztuczna zagościła na naszym balkonie, jest wybór odpowiedniego materiału. Sztuczna trawa ma formę wykładziny, którą kupujemy na metry, dlatego możemy dopasować jej rozmiar do wymiarów balkonu.

Jak wybrać dobrą sztuczną trawę? Gdy zależy nam na naturalnym wyglądzie trawnika, powinniśmy przede wszystkim poszukiwać traw z wyższej półki. Chociaż zapłacimy za nie więcej, to jednak na pewno sprawią nam one więcej przyjemności w codziennym użytkowaniu.

Wysokiej jakości sztuczna trawa cechuje się większą gramaturą – jest dość ciężka i posiada włókna, które różnią się pomiędzy sobą długością, grubością, a także odcieniami zieleni. Także powinna być przyjemna w dotyku – nie powinna być kłująca i szorstka.

Zamówienia na sztuczne trawy można składać w sklepach ogrodniczych, w marketach budowlanych, a także bezpośrednio u producentów – w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Sztuczna trawa na balkon – montaż

Jeżeli nasza sztuczna trawa na balkon została już dostarczona, wtedy możemy przystąpić do jej montażu. Można zrobić to samodzielnie w jeden dzień!

Do montażu będziemy potrzebowali miary do pobrania pomiarów, noża, a także taśmy montażowej, którą przymocujemy wykładzinę do podłoża.

Rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania nawierzchni. Oczyszczamy podłoże z wszelkich zanieczyszczeń, na przykład z piasku, ziemi, kurzu. W następnym kroku rozkładamy wykładzinę i odpowiednio ją przycinamy, aby pasowała do wymiarów balkonu.

Wykładzinę ze sztuczną trawą zabezpieczamy taśmą montażową. Umieszczamy ją w miejscach łączenia dwóch kuponów trawy, a także na obrzeżu balkonu, aby nie dostawały się pod nią zanieczyszczenia. Na miejscach klejenia warto także ułożyć coś ciężkiego, aby materiały dobrze się związały.

Sztuczna trawa na balkon – czyszczenie

Aby sztuczna trawa na tarasy i balkony prezentowała się atrakcyjnie, powinniśmy pamiętać także o jej regularnym czyszczeniu.

Sztuczna trawa na balkon czyszczenie – kurz i inne zanieczyszczenia można zmyć wodą albo odkurzyć odkurzaczem. Większe plamy można zmyć wodą z płynem do mycia naczyń, mydłem albo octem. Do czyszczenia najlepiej nadają się szczoteczki z miękkim włosiem.

Aby włókna trawy wyglądały dobrze, można także od czasu do czasu czesać je szczotkami. Pamiętajmy o tym, że w miejscach, w których na trawie znajdują się meble ogrodowe, mogą powstać odciśnięte ślady.

Także musimy uważać, aby na trawę nie przedostały się gorące przedmioty, niedopałki papierosów, węgiel z grilla – może to doprowadzić do przypalenia trawy.

Trawa na balkon – jak założyć sztuczny trawnik na balkonie?