Straż Pożarna fot. M. Foltyn/UM Gliwice

Najbliższa sobota, 4 maja, to Dzień Strażaka. Z tej okazji w Gliwicach zaplanowano uroczystą mszę świętą, przejazd kolumny wozów ratowniczych przez centrum miasta oraz dni otwarte w jednostkach straży pożarnej. Strażacy zapraszają do wspólnego świętowania!

Msza św. w intencji pracowników straży pożarnej zostanie odprawiona w kościele św. Barbary 4 maja, o godz. 11.00. Uczestniczyć w niej będą strażacy PSP i OSP z Gliwic i powiatu gliwickiego, ich rodziny, przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście.

Po mszy kolumna pojazdów ratowniczo-gaśniczych przejedzie uroczyście ulicami: Akademicką, Strzody, Zwycięstwa, na pl. Piastów, a stamtąd Dworcową, Mikołowską i Wrocławską, na ul. Akademicką. Mapę planowanego przejazdu publikujemy poniżej.

To nie koniec atrakcji - we wszystkie majowe soboty (04.05, 11.05, 18.05 i 24.05) Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze KM PSP w Gliwicach, tj. JRG Gliwice, JRG Gliwice-Łabędy, JRG Pyskowice i JRG Knurów, będą otwarte dla zwiedzających. W godzinach od 12.00 do 15.00 będzie można z bliska zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna.