Dzielnicowi z III komisariatu spotkali się z uczniami na osiedlu Trynek. Stróże prawa odwiedzili Zespół Szkół Samochodowych przy ulicy Kilińskiego. Podczas spotkania przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.Dzielnicowi z „trójki” utrzymują stały i ścisły kontakt z dyrektorami placówek oświatowych w swoich rejonach. Sierżanci sztabowi Ariel Grodoń i Piotr Radzik, wspólnie z dyrekcjami Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 2, Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych, gronem pedagogicznym tych placówek, Radą Osiedla Trynek oraz społecznikami – mieszkańcami osiedla, zorganizowali przedsięwzięcie o charakterze profilaktyczno-integracyjnym.
Mundurowi przekazali uczniom informacje dotyczące ich bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze oraz poruszania się po drodze. Omówiono temat agresji wśród młodzieży, a także wulgarnego i agresywnego zachowania w stosunku do innych uczniów czy nauczycieli. Policjanci przypomnieli młodym ludziom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym, tak jak stróże prawa.
Propagowano zasady zachowania w różnych sytuacjach drogowych, znajomość podstawowych znaków, noszenie elementów odblaskowych. Ponadto rozpowszechniono kampanię pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” („Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”), poinformowano o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.
Zainteresowane pracą policjanta najmłodsze dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem radiowozu, sprzętem czy mundurem. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dużym zaangażowaniem.

  • Policjant przy radiowozie, na siedzeniu pasażera mały chłopiec w policyjnej czapce
  • Policyjny radiowóz i mężczyzna z dzieckiem robiący zdjęcie policyjnemu pojazdowi
  • Policyjny radiowóz i mężczyzna z dzieckiem robiący zdjęcie policyjnemu pojazdowi
  • Dwie małe dziewczynki fotografują się na tle radiowozu
  • Cywile na tle radiowozu - kobieta w czapce policyjnej z małą dziewczynką
  • Dwaj umundurowani policjanci i cywile na tle radiowozu.