Nie musimy płacić fortuny, aby naprawić drobne uszkodzenia karoserii samochodowej. Wystarczy wybrać serwis wykonujący naprawy w technologii S.M.A.R.T. Kiedy sprawdzają się najlepiej?

Gradobicie, otarcia na parkingu, drobne kolizje – w takich przypadkach najczęściej nie jest konieczne prowadzenie złożonych prac blacharskich, które pociągają za sobą wysokie koszty.

Alternatywnym rozwiązaniem są S.M.A.R.T. naprawy blacharskie Warszawa to jedno z miast, gdzie są one dostępne, na przykład w serwisie autoryzowanego dealera Lipski.

Czym dokładnie jest serwis blacharski S.M.A.R.T.? Kiedy można go zastosować, a kiedy nie jest on rekomendowany? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Naprawy blacharskie Warszawa – czym jest S.M.A.R.T.?

S.M.A.R.T. to skrót pochodzący z języka angielskiego, a dokładnie od Small and Medium Area Repair Techniques (techniki naprawy niewielkich i średnich powierzchni). Tym terminem określa się naprawy blacharskie oraz naprawy lakiernicze prowadzone w przypadku mniejszych usterek, bez potrzeby skomplikowanych prac demontażowych, stosowania drogich środków i tym samym bez czasochłonnych procedur.

Takie blacharstwo lakiernictwo cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem – to metoda, która pozwala na usunięcie wielu usterek z karoserii samochodu i nie tylko, ponieważ dotyczy także innych jego elementów.

Najważniejsze zalety napraw S.M.A.R.T.:

 • krótki czas wykonania prac – nawet w ciągu 1 dnia

 • przystępne ceny – znacznie niższe niż tradycyjne techniki

 • bez potrzeby szpachlowania, lakierowania

 • doskonałe efekty – całkowite lub praktycznie całkowite usunięcie usterki

 • szybki sposób na podniesienie wartości pojazdu

Te zalety powodują, że obecnie S.M.A.R.T. blacharstwo lakiernictwo Warszawa i w innych miejscowościach cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Naprawy blacharskie Warszawa – kiedy można skorzystać z usługi S.M.A.R.T.?

Naprawy blacharki typu S.M.A.R.T. możliwe są w przypadku wielu typów usterek. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że dotyczą one przede wszystkim drobniejszych uszkodzeń karoserii – w przypadku poważnych problemów trzeba będzie wykonać naprawy standardowe.

Najczęściej usługi typu S.M.A.R.T. polecane są wtedy, gdy uszkodzenie karoserii jest wynikiem gradobicia, drobnych stłuczek, nieuważnego otwierania drzwi, na przykład na parkingu.

Wśród najczęściej prowadzonych napraw S.M.A.R.T. znajdują się:

 • wgniecenia w karoserii – najczęściej prowadzona naprawa po gradobiciu

 • drobne uszkodzenia lakieru, na przykład zarysowania, odpryski

 • niewielkie uszkodzenia szyby czołowej samochodu – małe pęknięcia, pajączki, odpryski i inne

 • uszkodzenia elementów z tworzywa, na przykład zderzaków, obudów lusterek, osłon

 • zabrudzenie czy uszkodzenie elementów wewnętrznych pojazdu – plastików, tapicerek

 • zmatowiałe, porysowane klosze lamp samochodowych

 • uszkodzenia felg samochodowych – regeneracja felg

Jak widać, naprawa SMART może przydać się w wielu przypadkach, gdy dojdzie do usterek drobnych, które niekoniecznie wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale mogą obniżać wartość pojazdu, satysfakcję jego właściciela.

O tym, czy naprawa blacharska lub innego typu w technologii S.M.A.R.T. będzie możliwa, każdorazowo decyduje warsztat blacharsko lakierniczy świadczący takie usługi.

Naprawy blacharskie Warszawa – gdzie można z nich skorzystać?

Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „serwis blacharski Warszawa” lub podobnych możemy znaleźć wiele ofert firm, których specjalnością jest blacharstwo Warszawa. Wiele z nich prowadzi także usługi typu S.M.A.R.T.

Gdy chodzi o takie naprawy blacharskie cena jest niższa niż napraw standardowych – musimy liczyć się z kosztem od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych zależnie od zakresu prac. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach firm lub uzyskać je osobiście.