Wczoraj w siedzibie świetlicy św. Rity w Gliwicach przy ulicy Bernardyńskiej odbyła się pogadanka stróżów prawa gliwickiego garnizonu na temat bezpiecznych wakacji. Około 30 wychowanków świetlicy wraz z opiekunami mogli od policjantów Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego dowiedzieć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, podczas jazdy rowerem, czy przemieszczając się drogami. Mundurowi przypomnieli młodzieży i dzieciom jak nie paść ofiarą w kontakcie z obcymi oraz zwierzętami.

W trakcie spotkania funkcjonariusze asp.sztab. Aneta Sokalla z Zespołu ds Profilaktyki oraz st.sierż. Szymon Kołodziej z gliwickiej drogówki poruszyli kwestię prawidłowych zachowań nad wodą, ale także podczas innych form spędzania wolnego czasu. Prowadząc spotkanie, nasi funkcjonariusze omawiali z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury.
Mundurowi szczególną uwagę poświęcili niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, kontaktach z obcymi i zwierzętami,  zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Policjanci przypominali o zasadach prawidłowej jazdy rowerem, na rolkach czy na deskorolce.