Na początku lipca letnie półkolonie zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wzięli w nich udział funkcjonariusze gliwickiego garnizonu policji, którzy poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem – w przestrzeni publicznej, ruchu drogowym i pieszym.

W ramach tegorocznej akcji Bezpieczne Wakacje odbyły się w Pyskowicach dwa spotkania. Podczas pierwszego uczono m.in. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na drugich zajęciach przeprowadzono zaś test wiedzy z zasad bezpieczeństwa. Po nim, w nagrodę za udział, uczestnicy półkolonii mogli poznać tajniki pracy policyjnego technika kryminalistyki. Ku radości młodych ludzi, każdy mógł odbić swoje palce w specjalnym tuszu, a potem szukać śladów na szklance czy kartce papieru. Na koniec, tradycyjnie już, stróże prawa zaprezentowali oznakowany radiowóz i rozdali odblaski.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.