bolid elektryczny, drużyna Smart Power materiały: Smart Power Team

Koło naukowe Smart Power działające przy Politechnice Śląskiej osiągnęło kolejny sukces, tym razem w Londynie.

Na początku lipca w Londynie odbyła się już 34. edycja zawodów Shell Eco-marathon Europe, podczas których drużyna Smart Power reprezentowała Politechnikę Śląską. Pojazd rywalizował już na torach w Holandii i Francji z innymi elektrycznymi pojazdami, pochodzącymi z różnych stron świata.

Wydarzenie to co roku zrzesza uczniów i studentów z całej Europy oraz Afryki, którzy biorą udział w rywalizacji o zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie na profesjonalnym torze pojazdów o jak największej wydajności energetycznej. W Shell Eco-marathon wygrywa ten bolid, który na ekwiwalencie jednego litra paliwa lub jednej kilowatogodziny energii przejedzie najdłuższy dystans.

Ostatecznie drużyna uzyskała wynik 183,41 km/kWh, zajmując tym samym 30. miejsce w swojej kategorii. Warto przypomnieć że, w tym roku udział wzięło ponad 1500 uczestników z 28 krajów, konstruując łącznie 140 bolidów. Życzymy kolejnych sukcesów.

(PŚ)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.