Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Sprawa dotyczy 81-letniej gliwiczanki, która wczoraj rano, w nieustalonych okolicznościach, utraciła portfel. Prawdopodobnie ktoś skorzystał z nieuwagi starszej pani i skradł go z charakterystycznej, bo na kółkach, torby na zakupy. Do przestępstwa mogło dojść w rejonie ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Gliwicach.


Jak się okazało, sprawca bardzo szybko skorzystał ze znalezionej w portfelu karty płatniczej i za jej pomocą wypłacił całą zawartość konta gliwiczanki, ponad 2600 zł. Jak to możliwe? Otóż na kacie znajdował się numer PIN! Sprawę prowadzi już IV Komisariat Policji w Gliwicach.
Ostrzegaliśmy już, ale robimy to ponownie: na karcie do bankomatu nie wolno zapisywać swojego numeru PIN, bowiem w razie jej utraty złodzieje mają ułatwione zadanie i dostęp do naszych pieniędzy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.