W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą produktów dla koni znaleźć można cały wachlarz suplementów, środków wzmacniających, a także tych wpływających na lepszą kondycję zwierzęcia. Znajdują się wśród nich także elektrolity.

Elektrolity dla koni – za co odpowiadają?

Każdy środek ma swoje konkretne przeznaczenie. Nie inaczej jest w przypadku elektrolitów dla koni. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie prawidłowej równowagi chemicznej organizmu, a także napięcia w błonach komórkowych. Wpływają także na przenoszenie impulsów elektrycznych do innych komórek, prawidłową pracę układu krążenia, zwiększenie wytrzymałości, a także ogólną poprawę sprawności organizmu. Nie można zapomnieć oczywiście o zapobieganiu odwodnieniu jak i regulacji gospodarki węglowodanowej. Ta narażona na nieprawidłowości jest zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Wówczas istotną rolę zaczyna odgrywać glukoza, która jest składnikiem preparatów z elektrolitami. To ona reguluje wspomnianą gospodarkę. Stan konia należy bacznie obserwować, ponieważ niedobory elektrolitów mogą prowadzić do nieprawidłowej pracy serca jak i układów nerwowego i mięśniowego.

Elektrolity dla koni – dlaczego są tak ważne?

Elektrolity dla koni – dla jakich koni?

Nie każde zwierze potrzebuje uzupełnienia elektrolitami. Warto o tym pamiętać także wówczas gdy rozważa się jakąkolwiek inną suplementację. Elektrolity podaje się wówczas gdy następuje nadmierna potliwość koni. Ta może być następstwem: zwiększonego wysiłku fizycznego, silnych upałów lub stanu chorobowego. Elektrolity dla koni np. z https://vital.sklep.pl/elektrolity sprawdzają się oczywiście również przy zapobieganiu odwodnienia. Co więcej zwiększają wytrzymałość konia i odpowiadają na napięcie w błonach komórkowych. Ich ważnym składnikiem są minerały poprawiające krążenie, a także glukoza. Ta ostatnia reguluje gospodarkę węglowodanową po okresie silnego wysiłku. Nie ma więc wątpliwości, ze elektrolity dla koni są naprawdę potrzebne. Jednak nie należy podawać ich na zapas. Swoją decyzję należy poprzeć konkretnym argumentem dotyczącym stanu zdrowia zwierzęcia. W razie wątpliwości na temat dawkowania warto skonsultować się z lekarzem weterynarii.