UM Gliwice: Pociąg Jagiellońska 19-21

1 min czytania

15 grudnia w Gliwicach odbędzie się wyjątkowy jarmark Pociąg Jagiellońska 19-21. Podczas świątecznej podróży nie zabraknie atrakcji i szlachetnej zbiórki na rzecz zwierząt z gliwickiego schroniska.

Do tego pociągu warto wsiąść, bo atrakcji nie zabraknie będzie można odwiedzić Kościół Ewangelicko-Augsburski przy ul. Jagiellońskiej 19, Kancelarię Parafii Ewangelicko-Augsburskiej ul. Jagiellońskiej 19a i Klub Osiedlowy Baildonka (GCOP) przy ul. Jagiellońskiej 21. Na wszystkich przystankach będzie na gości czekać mnóstwo ciekawych wydarzeń, m.in. wspólne kolędowanie, świąteczna kawiarenka, warsztaty tworzenia kartek świątecznych i przerabiania ozdobnych opakowań na czekoladowe pociągi. Będzie też wspólne tworzenie najdłuższego świątecznego łańcucha oraz gryzaków i szarpaków dla podopiecznych schroniska.

Jarmark odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia przy ul. Jagiellońskiej. W jego trakcie prowadzona będzie zbiórka na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Placówkę będzie można wesprzeć zarówno finansowo, jak i rzeczowo odbędzie się zbiórka m.in. koców, zabawek i suchej karmy.

Organizatorami wydarzenia są: Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, uczestnicy projektu Twoja Społeczność Twoją Szansą. Etap I” oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach. (mf)

Autor: krystian