Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Pojawianie się zmarszczek to naturalny proces starzenia się skóry. W wielu przypadkach trzeba się niestety z nimi po prostu pogodzić. Istnieją jednak skuteczne sposoby na spłycenie zmarszczek lub spowolnienie procesu starzenia się skóry. Jest to jednak proces, który trzeba powtarzać regularnie i systematycznie. Jednymi z najbardziej widocznych i uprzykrzających zmarszczek są zmarszczki na czole. Jak się ich pozbyć i skutecznie je spłycić?

W jaki sposób powstają zmarszczki?

Do powstawania wszelkich zmarszczek, nie tylko tych na czole, mają wpływ przede wszystkim geny. Niektórzy wykazują większą tendencję do ujawniania się zmarszczek – inni mniej. Jednak istnieje kilka konkretnych powodów, poprzez które przyczyniamy się do przyspieszania procesu starzenia się skóry.

 Jak pozbyć się zmarszczek na czole

Wraz z wiekiem nasza skóra traci znaczne ilości kolagenu. Odpowiada on za elastyczność skóry, a jej brak powoduje wiotkość skóry. Mięśnie twarzy ulegają degeneracji. Szczególnie mięśnia unoszącego brwi i mięśnia który marszczy brwi. Przyczynia się to do powstawania lwiej zmarszczki jak i zwykłych zmarszczek na czole. Ciekawą propozycją na zmarszczki mogą być takie suplementy jak np. Collagenics: http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/

Zmarszczki zwykle pojawiają się po 30. roku życia, ale zdarza się również wcześniej. Ogromny wpływ na pojawianie się zmarszczek i przyspieszenia starzenia skóry ma wpływ również nieodpowiedni tryb życia. Jest to przede wszystkim zła dieta, w której brakuje podstawowych składników odżywczych potrzebnych do zachowania dobrej kondycji skóry. Jest to również palenie papierosów, które powoduje pojawianie się zmarszczek mimicznych. Szybkie jedzenie, niezdrowe napoje i wszelkie używki znacznie przyczyniają się do degeneracji naszej skóry.

W jaki sposób zapobiegać zmarszczkom na czole?

Jeżeli chodzi o spłycanie zmarszczek i zapobieganie pojawianiu się nowym to najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry. Wiatr, mróz, suche powietrze to czynniki, które sprzyjają suchości skóry, a właśnie poprzez to – pojawianiu się zmarszczek na czole. Przede wszystkim zaopatrz się w kremy przeciwzmarszczkowe i nawilżające z filtrami UV. Dobrym wyborem będą również kremy z kwasem hialuronowym, który ma działanie odmładzające. Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania wody w skórze, dzięki czemu jest ona odpowiednio nawilżona, elastyczna, zregenerowana a zmarszczki jak najbardziej stają się spłycone.

Aby zapobiegać pojawianiu się lwiej zmarszczki na czole staraj się nie marszczyć brwi. Właśnie dlatego osoby, które dużo myślą, mają tendencję do ciągłego denerwowania – przyczyniają się do powstawania lwiej zmarszczki. Dobrym wyborem będą tutaj ćwiczenia mięśni twarzy, które znacznie ujędrnią i Twoją skórę na czole. Zwracaj na to uwagę, a Twoja skóra na pewno będzie w lepszej kondycji. Innym dobrym pomysłem będzie noszenie okularów przeciwsłonecznych w dni słoneczne. Dzięki temu nie będziesz mrużył oczu, a zmarszczki nie będą się tak szybko pojawiały. Unikanie intensywnego opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium będzie miało również dobry wpływ na Twoją skórę. Pamiętaj o tych wszystkich poradach, a Twoja skóra będzie bardziej atrakcyjna, młodsza i wolna od zbędnych zmarszczek na czole.