Wiosenna odsłona placu zabaw w Łabędach – nowe urządzenia przy Planetarnej i Piaskowej

FOT. UM Gliwice
W samym sercu Łabęd – przy wejściu od stron Planetarnej i Piaskowej – pojawiła się odświeżona przestrzeń do zabawy. Słońce i ciepło zachęcają do sprawdzenia, co zmieniło się na placu, który teraz przyciąga kolorami, miękką nawierzchnią i bogactwem roślin. To miejsce ma szansę stać się stałym punktem rodzinnych spacerów.
- Plac zaprojektowany dla różnych grup wieku i potrzeb
- Zieleń, wykonawca i koszty inwestycji – co jeszcze zmieniło przestrzeń w Gliwicach
Plac zaprojektowany dla różnych grup wieku i potrzeb
Nowy układ placu łączy elementy rekreacyjne dla najmłodszych i starszych dzieci oraz urządzenia dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Wśród zamontowanych atrakcji znajdują się m.in.:
- zestaw przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami,
- zestaw sprawnościowy,
- piaskownica,
- kiwak,
- huśtawka dwuosobowa,
- zestaw dla starszych dzieci,
- karuzela,
- pieńki do przeskakiwania.
Pod nogami pojawiła się bezpieczna nawierzchnia z płyt EPDM i piasku, a komunikację ułatwia alejka z kostki brukowej. Całość zaprojektowano tak, by było estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie – elementy zabawowe rozmieszczono z myślą o swobodnym poruszaniu się i widoczności dorosłych.
Zieleń, wykonawca i koszty inwestycji – co jeszcze zmieniło przestrzeń w Gliwicach
Nowe nasadzenia to ponad 570 roślin, w tym drzewa – grab pospolity – oraz krzewy i byliny: derenie białe, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie i pachnące lilaki Meyera. Zieleń ma osłaniać miejsca wypoczynku i dodać przestrzeni sezonowego wdzięku.
Inwestycję zrealizowała firma Elefun Projects Tomasz Rostkowski z Pogroszewa, a wartość prac to 531 tys. zł. Dzięki temu plac przy ul. Planetarnej i ul. Piaskowej zyskał kompletną przebudowę – od nawierzchni po urządzenia i roślinność.
Mieszkańcy mogą teraz korzystać z bezpieczniejszej powierzchni do zabawy oraz szerszego spektrum urządzeń – to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi w różnym wieku i opiekunów szukających miejsca przyjaznego i dostępnego. warto zwrócić uwagę na wyposażenie dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz nowe nasadzenia, które w kolejnych miesiącach będą się rozrastać i zmieniać charakter miejsca.
na podstawie: Urząd Miejski Gliwice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Gliwice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Majówka w Gliwicach rozpisana co do godziny. Koncerty, film i gry podwórkowe

Ponad 200 stopni i panorama aż po Beskidy. Wieża znów dla zwiedzających

Dwa wieczory ze zdrowiem i muzyką w Gliwicach. Finał sezonu już blisko

Mały ubytek może urosnąć do wielkiego kosztu. Na gliwickich ulicach ruszają naprawy nawierzchni

W Knurowie pomylił auta i rozbił szyby sąsiadowi

W Willi Caro o śląskiej nowoczesności. Do Gliwic przyjedzie dyrektor Muzeum Śląskiego

Stary most w Sośnicy zniknął. Nowa przeprawa ma być gotowa w 2027 roku

Dwa auta zderzyły się na DK40 w Niewieszu - policja szuka świadków

Maturalny finał w Gliwicach - policjanci wyróżnili przyszłych kadetów

Nocne zamknięcie tunelu DTŚ – gliwiccy kierowcy znów pojadą objazdami

Gliwickie ulice po zimie pod lupą. Sprzątanie trwa na wielką skalę

Knurowska Dycha otworzyła serię biegów o Koronę Powiatu Gliwickiego

Gliwicka delegacja w Mittelsachsen. Bieg dopełniły rozmowy i zwiedzanie

