Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach nagrywają filmiki profilaktyczne. Sierżanci sztabowi Szymon Kołodziej z wydziału ruchu drogowego i Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji opublikowali już cztery odcinki filmów z różnej tematyki. Tym razem sierżant Mateusz Piórkowski porusza temat dopalaczy i narkotyków.

Praca profilaktyczna, to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Przed paraliżującą życie społeczne światową epidemią, mundurowi realizowali swoje dodatkowe obowiązki na rozmaitych spotkaniach z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi. Wizyty w szkołach podstawowych, średnich i przedszkolach były okazjami do rozpowszechniania oraz utrwalania wiedzy, jak ustrzec się niebezpieczeństwa na drodze, podwórku czy w internecie.

Teraz, gdy życie społeczne zamarło, nie ma możliwości spotkań bezpośrednich, więc profilaktycy postanowili skorzystać z internetu.

Nasi policjanci obciążeni są innymi obowiązkami, ale w wolnym czasie postarają się przygotować kolejne odcinki porad dla dzieci i młdzieży. Są też otwarci na propozycje od rodziców, czy wychowawców. Może są jakieś tematy, które szczególnie interesują najmłodszych lub ich opiekunów?

 

E-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod ten adres można również przesyłać propozycje tematów kolejnych odcinków.