Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dlaczego lepiej kupić mieszkanie w Knurowie niż wynająć?

Zakup nowego mieszkania to ogromny wydatek, dlatego trzeba tego dokonać bardzo rozważnie. Jest to przecież nasza inwestycja na lata a nawet i na całe życie. Niestety, zakup nawet niewielkiego metrażu to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych, którymi na ogół nie dysponujemy. Co w takiej sytuacji? Zdecydować się na zakup mieszkania w Knurowie czy jednak lepiej poszukać lokum do wynajęcia?

Dlaczego mieszkanie w Knurowie?

W ostatnich latach mieszkania na sprzedaż w Knurowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to miejsce bardzo pozytywnie odbierane ze względu na bardzo dobre położenie i doskonałą komunikację z sąsiednimi miastami. Osoby pracujące w Gliwicach i okolicy dojadą tam z Knurowa w zaledwie 10 minut, a dojazd do Katowic zajmie im około 30 minut. Kto nie jest zmotoryzowany, również nie ma problemu w komunikacją. Do Rybnika i jego okolic dojeżdżają regularnie autobusy MZK oraz ZTM (dawne KZK GOP). Tak korzystne położenie sprawia, że w Knurowie powstają nowe inwestycje mieszkanie.

Komfort mieszkania w dobrej cenie

Knurów to miejsce przyjazne dla każdego. Wspaniale będą się tu czuły przede wszystkim rodziny z dziećmi. Mając do zagospodarowania pewną kwotę pieniędzy, będą mogły pozwolić sobie na zakup większego mieszkania aniżeli w Rybniku, Gliwicach lub Katowicach. Ponadto comiesięczne wydatki związane z czynszem mieszkaniowym, również będą niższe.

Wynajem mieszkania?

Nowe mieszkania Knurów oferuje w cenach niższych aniżeli większe miasta sąsiadujące z nim. Jest to wydatek, który łatwiej „przełknąć”. Zakup zbyt drogiego mieszkania, przerastający drastycznie nasze możliwości byłby niczym samobójstwo. Wówczas wynajem mieszkania i ponoszenie miesięcznych opłat z tego tytułu byłoby jedynym słusznym rozwiązaniem. Jest to bardzo wygodna forma „zdobycia” lokum do zamieszkania, zwłaszcza przez osoby młode, single lub żyjące w duecie, które nie zamierzają się jeszcze z żadną lokalizacją wiązać na stałe. Wydaje się być to bardzo atrakcyjna oferta – nie musimy posiadać żadnych oszczędności, aby samodzielnie zamieszkać. Jest jednak ale… Co miesiąc ponosimy opłaty z tytułu wynajmu, które zasilają regularnie portfel osoby, która nam mieszkanie wynajmuje, a nam nie przybywa nic. Dochodzi jeszcze fakt, że w każdej chwili wynajmujący może nam wypowiedzieć umowę najmu, a wówczas będzie trzeb ponownie się zaangażować w poszukiwania nowego lokum.

Zakup mieszkania właściwą decyzją

Decydując się na zakup mieszkania, nie musimy mieć odliczonej kwoty pieniędzy na już. Może skorzystać z oferty kredytowania. W tym przypadku będziemy ponosić comiesięczne koszty z tytułu spłaty raty kredytu, często w podobnej wysokości co czynsz wynajmu, ale w tym przypadku te pieniądze nam nie giną. Te pieniądze z każdym miesiącem zmniejszają nasz dług wobec banku, a my stajemy się coraz bardziej „właścicielami” mieszkania. Każda kolejna spłacona rata buduje nasz własny majątek.

A zatem?

Jeżeli marzysz o własnym, bezpiecznym kącie w spokojnej okolicy, nie rezygnuj i rozważ zakup mieszkania w Knurowie.